ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین مولفه های منظر شهری نمایشی، با رویکرد تاریخی به واژه شناسی نمایش و تماشاخانه در ایران

تبیین مولفه های منظر شهری نمایشی، با رویکرد تاریخی به واژه شناسی نمایش و تماشاخانه در ایران
Year: 1397
COI: CEAL01_071
Language: PersianView: 45
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه مدحت - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت
علی شمس الدینی - دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری، استادیار دانشگاه آزاد اسلامی
علی بامداد - دکتری معماری گرایش مرمت ابنیه تاریخی، مدرس دانشگاه آزاد اسلامی

Abstract:

نمایش هنر در لحظه جاری بودن است، درخششی که در یک آن تمام وجود نمایشاگر و تماشاگر را به تجربه ای خارق العاده دعوت میکند. در منظر شهری نیز تعاملی از این دست اما غیرمنتظره میان آنچه روی می دهد و آنچه انسان درک می کند، اتفاق می افتد. همین موضوع پژوهشگر را بر آن می کند که در مقام قیاس و تبیین مبانی دو متغییر منظر شهری و منظر نمایشی پژوهش کند. هدف از این پژوهش ایجاد نوعی نگاه جدید نسبت به منظر شهری در دنیای ادراک از رویدادهای غیرمنتظره میان انسان و کالبد شهریست. روش تحقیق براساس موضوع مطرح شده، تحلیل محتوای کیفی توصیفی- تاریخی است، و داده ها از منابع کتابخانه ای و نظری استخراج و مورد بررسی قرار گرفته است. در این پژوهش سعی بر آن بوده است که شهر به مثابه تماشاخانه ای تصویر شود تا در آن روابط انسانی و مناظر شهری روایتگر هویت و حس مکان باشند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEAL01_071. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1317517/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مدحت، فاطمه و شمس الدینی، علی و بامداد، علی،1397،تبیین مولفه های منظر شهری نمایشی، با رویکرد تاریخی به واژه شناسی نمایش و تماشاخانه در ایران،National Conference on Civil Engineering, Architecture and Literature (Looking to the Past, A Window to the Future)،https://civilica.com/doc/1317517

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,653
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support