ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عیب یابی خطای سیم پیچ در ترانس های کامپکت با گروه برداری Zy با روش تست نسبت تبدیل اصلاح شده

Year: 1400
COI: ITCE08_019
Language: PersianView: 102
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نوید اقتدارپور - شرکت برق منطقه ای فارس شیراز، ایران
سیدعلی اکبر شهریاری - شرکت برق منطقه ای فارس شیراز، ایران
علیرضا مهرآور - شرکت برق منطقه ای فارس شیراز، ایران

Abstract:

با توجه به اهمیت ترانسفورماتورها در شبکه برق هم از جنبه اقتصادی و هم از جنبه قابلیت اطمینان تغذیه بارهای شبکه اطمیناناز صحت عملکرد ترانسفورماتورها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای تحقق این مهم تست های مختلفی برای اطمینان از سالم بودنترانسفورماتور در مرحله ساخت، راه اندازی در سایت و همچنین در حین بهره برداری در استانداردها و دستورالعمل ها پیشنهاد شده است. یکی ازانواع ترانسفورماتورهای شبکه، ترانسفورماتورهای کامپکت زمین-کمکی می باشد که در سال های اخیر بدلیل مقرون بصرفه بودن این نوعترانسفورماتور نسبت به دوترانسفورماتور مجزای زمین وتغذیه داخلی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. تست نسبت تبدیل به طور عمده برایتشخیص اتصال حلقه در ترانسفورماتور پیشنهاد شده است که برای تشخیص این نوع عیوب می بایست طبق استاندارد تست ها بصورت تک فازانجام شود تا اثر کوپلینگ مغناطیسی بین سیم پیچ ها خللی در نتایج تست ایجاد نکند. اما از آنجایی که در ترانس های کامپکت یک سیم پیچ بصورتزیگزاگ هم بندی شده است که فازها بصورت الکتریکی با هم در ارتباط هستند لازم است تست نسبت تبدیل بصورت ویژه جهت عیب یابیترانسفورماتور انجام شود. در این مقاله روش تست اصلاح شده برای عیب یابی ترانسفورماتور های کامپکت با استفاده از تست نسبت تبدیل پیشنهادمی گردد که علاوه بر اینکه اثر فازها بر روی هم خنثی می شود نتایج موثری در عیب یابی ترانسفورماتور کامپکت بدنبال خواهد داشت. نتایجتست عملی بر روی یک ترانسفورماتور نمونه در این مقاله ارائه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ITCE08_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1317714/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اقتدارپور، نوید و شهریاری، سیدعلی اکبر و مهرآور، علیرضا،1400،عیب یابی خطای سیم پیچ در ترانس های کامپکت با گروه برداری Zy با روش تست نسبت تبدیل اصلاح شده،8th international transformer conference،https://civilica.com/doc/1317714

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support