ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش شهرسازی جدید در ساماندهی ترافیک کلانشهرها

Year: 1400
COI: MMICONF09_051
Language: PersianView: 43
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اکرم آسیان - گروه جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی

Abstract:

شهر سیستمی است که از زیرسیستم های متعددی تشکیل شده است. اجزا، عناصر و روابط درونی هر یک از زیر سیستمها کارکرد و ارتباطات میان زیرسیستم های شهری، نحوه سازمان یابی فضای شهری را تعریف می کنند. موزونی یا ناموزونی در سازمان یابی فضای شهری هم می تواند در قالب رفتارهای هنجار یا ناهنجار نمود پیدا کند. لذا، از دیدگاه سیستمی، رفتار شهری تجلی گاه نحوه سازمان یابی فضای شهری است. افزایش روز افزون خودروها در سطح شهر سبب رشد فزاینده ترافیک شده است. معضلی که در کلانشهری همچون تهران از جمله چالش های مدیریت شهری به شمار می رود و به منظور کاهش این مهم بایستی به گسترش حمل و نقل عمومی، اجرای قوانین و مقررات، مشارکت جامعه و فرهنگ سازی پرداخت و بدین ترتیب در جهت رفع مشکل ترافیک کوشید. امروزه با افزایش خودروها و رشد سفرهای درون شهری، ساماندهی و مدیریت ترافیک به یکی از مهم ترین ضرورت های مدیریت شهری تبدیل شده است. به همین منظور کارشناسان مربوط می کوشند تا با برنامه ریزی های کارآمد، استفاده از ظرفیت های موجود و افزایش بهره وری سیستم ها؛ سبب کاهش ترافیک در شهرها شوند. بر همین اساس هدف پژوهش حاضر نقش شهرسازی جدید در ساماندهی ترافیک کلانشهرها با روش توصیفی- تحلیلی می باشد. برای رسیدن به این هدف ابتدا به تجربه جهانی حمل و نقل در شهرهای مختلف جهان پرداخته و سپس محور های حمل و نقل پایدار مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت پیشینه مطالعات حمل و نقل و ترافیک تهران ارزیابی شد و در نهایت راهبردهای مدیریت و برنامه ریزی حمل و نقل شهری و راهکارهای آن ارائه گردید. نتایج پژوهش نشان می دهد افزایش نیافتن ظرفیت معابر، دسترسی هایی همراه با ازدحام، شلوغی و ترافیک را به همراه خواهد داشت و همینطور این امر سبب کاهش سرعت حرکت در خودروها و افزایش فاکتورهای آلاینده محیط و ترافیک شهری خواهد شد. کنترل ترافیک کلانشهرها در سال های اخیر به عنوان یکی از مهمترین مشکلات مدیران و برنامه ریزان مسائل شهری مطرح بوده است به گونه ای که ارائه راه حل های متداول نظیر توسعه معابر به لحاظ هزینه های کلان و علیرغم ضرورت های اساسی و زیربنایی در ساماندهی ترافیک شهری متاسفانه به دلیل افزایش بی رویه تعداد وسایل نقلیه موتوری و در نهایت فقدان مکانیزم های موثر در اعمال محدودیت استفاده از وسایل نقلیه شخصی نتوانسته به عنوان راه حل قطعی و مناسب در جهت حل معضل ترافیک کلانشهرها تلقی شود؛ در این شرایط باید محیط داخلی و خارجی شناخته شود و در مورد آنها اطلاعات کسب شود تا بتوان واکنش مناسب را در برخورد با آن نشان داد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MMICONF09_051. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1319084/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آسیان، اکرم،1400،نقش شهرسازی جدید در ساماندهی ترافیک کلانشهرها،9th International Conference on Mechanics, Manufacturing, Industries and Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1319084

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support