ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش رسانه های جمعی در ذائقه سازی عناصر معماری اسلامی با هدف تحقق تمدن نوین

Year: 1400
COI: HSLCONF07_086
Language: PersianView: 60
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اسکندری - عضو هیات علمی دانشگاه
مهناز کاشیها - دانشجوی دکتری رشته علوم ارتباطات

Abstract:

امروزه وسایل ارتباط جمعی با انتقال اطلاعات و جریان سازی و هدایت افکار و عقاید عمومی نقش بزرگی را در حیات اجتماعی به عهده گرفته اند. یکی از عرصه هایی که امروزه به مدد این جهانی شدن مورد توجه قرار گرفته، سبک زندگی است. جامعه فعلی ما به دلایل متعدد نتوانسته است، بین باورهای دینی و شیوه زندگی خود ارتباطی تنگاتنگی ایجاد کند.یکی از اقداماتی که رسانه ها در شکل دادن به شیوه ی مصرف مردم در زمینه های مختلف اعم از شهرسازی، معماری منازل و شیوه ی مصرف در حلا شکل دهی بدان هستند بحث ذائقه سازی است. بر این اساس این پژوهش با دعوت از پژوهشگران این دو حوزه و با روش مصاحبه کانونی، به دنبال آن بوده است که نقطه نظرات آنان را پیرامون تاثیر رسانه و معماری بر یکدیگر و اثرات آن بر سبک زندگی اسلامی تبیین نماید. با توجه به ماهیت غنی تمدن اسلامی، تمدنی که از یک سو مبتنی بر آموزه های دین اسلام است و از سوی دیگر در عرصه های مختلف زیستی اعم از سپهر سیاست، فرهنگ، اجتماع و اقتصاد در گذر قرن ها در سرزمین های پهناور جهان فراگیر بوده است. نتایج حکایت از آن دارد که رسانه و معماری در یک رابطه ی دیالکتیکی با یکدیگر قرار دارند که سهم رسانه به عنوان یک عامل تولیدکننده و ترویج کننده بسیار برجسته تر از دیگر عوامل است. تکرار در رسانه ها، باعث بدیه ی انگاشتن امر در مخاطبان میشود.از نگاه ادبیات پژوه ی نیز برریس نقش رسانه ها در تحولات تمدنی می تواند به غنای ادبیات این حوزه کمک نماید. بررسی نقش رسانه ها در جایگاه پیشرانهای تحولات تمدنی با نگاه به آینده می تواند آغاز مطلاعات با محوریت شکل گیری« رسانه های تمدن اسلام» شکل گیری انگاره «شخصیت های تمدنی اسلامی» باشد. بدیه ی است در این میان، تکنیکهای نو ین در گفتمان سازی مبتنی بر آموزه های دین اسلام نیز مد نظر خواهد بود.بنابراین مخاطبان انعطاف لازم را برای بازنمایی جدید از معماری از دست داده اند. در اینجا باید سعی گردد که با ارائه تصویری مناسب از الگوهای شهرسازی و معماری متناسب با سبک زندگی اسلامی – ایرانی، موجب تشکیک و سپس تغییر در این ذهنیت و فرایند تمدن سازی گردیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HSLCONF07_086. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1319320/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسکندری، علی و کاشیها، مهناز،1400،نقش رسانه های جمعی در ذائقه سازی عناصر معماری اسلامی با هدف تحقق تمدن نوین،7th International Conference on Humanities, Social Sciences and Lifestyle،https://civilica.com/doc/1319320

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support