ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه مقایسه ای نحوه دریافت سریال های ماهواره ای تلویزیونی شبکه جم توسط بانوان دانشجو دانشگاه های اراک و سطح سوادرسانه ای آنها

Year: 1400
COI: HSLCONF07_090
Language: PersianView: 83
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم محسن آبادی - دانشجوی کارشناسی دکتری جامعه شناسی دانشگاه آزاد ارا ک

Abstract:

پژوهش حاضر با هدف «تحلیل دریافت سریال های ماهواره ای تلویزیونی شبکه جم توسط دانشجویان دختر دانشگاه اراک و سطح سوادرسانه ای آنها» انجام شد. روش تحقیق پژوهش به صورت ترکیبی)کمی و کیفی( بود که کلیه بانوان دانشجوی دانشکده علوم انسانی دانشگاه های اراک جامعه آماری آن را تشکیل میدادند، در این پژوهش قرار بر این بود که با ۳۰ نفر از دانشجویان دختر دانشکده علوم انسانی در مقطع کارشناسی ارشد مصاحبه شود، اما به دلیل اشباع نظری و عدم همکاری زنان به دلایل مختلف، در مجموع با ۲۴ دانشجو مصاحبه شد. نتایج پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده نشان داد که مخاطبان، جنبه هایی از پیام را برجسته می کردند که با زمینه های فرهنگی و تاریخی شان ارتباط داشت. اینکه مفاهیمی همچون «خیانت»، «آزادی جنسی»، «پوشش آزاد» و غیره را برجسته می کردند، از آن انتقاد میکردند و به پیامدهای منفی ناشی از تماشای سریال ها اشاره میکردند، میتواند ریشه در باورهای مذهبی، تعصبات قومی و چارچوبهای اجتماعی آنها داشته باشد. آنها در جامعه ای بزرگ شده اند که خیانت و دروغ عملی ناپسند و نکوهیده است و وقتی آن رفتارها را در سریال ها می بینند به مثابه نوعی هنجارشکنی به آنها نگاه می کنند. درکل بر اساس این اظهارات میتوان گفت که زنان، خواهان تغییرات در روابط با مردان، سه یم شدن در قدرت و کسب استقلال هستند. زنان شاید تغییراتی را در جامعه و محیط خانوادگی خود احساس نمی کنند، اما تغییراتی که در آگاه ی آنان رخ داده است می تواند نشانی از تغییرات در جامعه فردا باشد .درمطلاعات نشان داده شد که دانشجویانی که وضعیت سواد رسانه بالا ازلحاظ کمی دارند ولی ممکن است دربخش فهم و تحلیل دریافت عملا همپوشانی با کار کمی و پرسش نامه نداشته باشند.وبهتر است برای تحلیل دریافت از روش های کیفی استفاده شود.

Keywords:

تحلیل دریافت , سریال های ماهواره ای تلویزیونی , سوادرسانه ای

Paper COI Code

This Paper COI Code is HSLCONF07_090. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1319324/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محسن آبادی، مریم،1400،مطالعه مقایسه ای نحوه دریافت سریال های ماهواره ای تلویزیونی شبکه جم توسط بانوان دانشجو دانشگاه های اراک و سطح سوادرسانه ای آنها،7th International Conference on Humanities, Social Sciences and Lifestyle،https://civilica.com/doc/1319324

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,099
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support