ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پدیدارشناسی مسجد جامع احمد آباد هند براساس اندیشه های "کریستیان نوربرگ شولتز "

Year: 1400
COI: TCACONF07_035
Language: PersianView: 52
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کاظم عبدوی - کارشناس ارشد رشته پژوهش هنر

Abstract:

کریستین نوربرگ شولتز پدیدارشناسی را روشی کامل مناسب برای نفوذ در جهان روزمره می داند، چرا که از دیدوی، معماری درخدمت کلیت است، کلیتی که اصطلح زیست جهان متضمن آن است و از فرایند علمی دوری می گزیند.او پدیدارشناسی را یک روش می داند که قصد دارد ساختارها و معانی جهان زندگی را فراچنگ آورد؛ نه این که بخواهداین روش جایگزین علوم طبیعی شود، بلکه بر آن است تا جانشین روابط و کل اصول و معیارهایی قرار گیرد که آن علومبیان می کنند.برای بررسی رابطه صورت ومعنا در آثار هنر ومعماری روش های متفاوتی وجود دارد که در این مقاله بااستفاده از روش پدیدارشناسی ، مولف در پی فهم معانی برآمده از کلیت واجزای مسجد جامع احمدآباد هند است. باتوجه به اینکه از نظر پدیدارشناسی ،معماری یکی از نحوه های تجلی ونمود است که جهانی را در خود حاضرمی کند؛ می توان به واسطه ی توصیف پدیدرشناختی این مسجد، نحوه های تجلی وجود و آشکارگی جهان در معماریاسلامی را بر اساس روش پدیدارشناسی مورد بررسی قرار داد و از تبیین های صوری محض که هیچ کمکی به غنایمعماری نمی نماید وصرفا تحولات سبکی و شکلی را دنبال می نماید دوری جست.اگر چه شولتز درباره ی معماری اسلامی بسیار اندک سخن گفته است اما می توان بر اساس دیدگاه های کلی او درباره یرابطه صورت و گشتالت، و آراء او درباره ی کلیت و اجزای معماری بطور کلی ، معماری مساجد اسلامی به طور عام ومعماری مسجد جامع احمدآباد هند به طور خاص ، را مورد بررسی پدیدارشناختی قرار داد.معماری مسجد جامع احمدآباد به علت فضای کیفی خاص آن وبه واسطه ی ارتباط با کعبه به مثابه ی مرکز جهان فینفسه مکانی معنادار است که از طریق استفاده از عناصر اقلیمی و توپوگرافی بر این مکان مندی تاکید می گرددوباعثدستیابی به حس مکان که مهمترین غایت معماری در نظر نوربرگ شولتز است ونیز آشکارگی جهان و ارتقای معماری بهیکی از تجلیات وجود می شودکه مهمترین هدف نوربرگ شولتز از روش پدیدارشناختی معماری است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TCACONF07_035. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1320254/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبدوی، کاظم،1400،بررسی پدیدارشناسی مسجد جامع احمد آباد هند براساس اندیشه های "کریستیان نوربرگ شولتز "،Seventh International Conference on Tourism, Culture and Arts،https://civilica.com/doc/1320254

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support