ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تطبیقی سازوکارهای معماری بومی اقلیم معتدل و مرطوب ایران (نواحیکرانه دریای خزر) و ترکیه (نواحی کرانه دریای سیاه)

Year: 1400
COI: CUCONF06_074
Language: PersianView: 85
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرحسین شیشه بر - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، گروه معماری، واحد شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی، شیراز، ایران .
امین شیشه بر - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، گروه معماری، واحد بیضا، دانشگاه آزاد اسلامی، بیضاء، ایران
مهسا رضایی فرید - کارشناسی ارشد معماری، گروه معماری، واحد تهران مرکز، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

نیاز بشر به تامین شرایط آسایش محیطی موجب پاسخگویی او به شکل های متفاوت به مقیاس های مختلف از این نیاز شده است. از جمله وجوه ی که تاثیر اقلیم در شکل گیری آن کاملا مشهود است، ریخت معماری بومی هر منطقه است.کمبود امکانات و فن آوری های پاسخگو در رفع نیازهای آسایشی هر اقلیم، ساکنین و بومیان آن را بر آن داشته که با تکیه بر راه کارهای اقلیم بنیان، به خلق فضاهای پاسخگو به الزامات اقلیمی آن سرزمین بپردازند. در ایران باستان همواره این ملاحظات مورد توجه بوده است. از جمله در مناطق معتدل و مرطوب ایران می توان راه حل هایی منطقی و هماهنگ و سازگار با منطقه را مشاهده کرد. معماری همساز با اقلیم، طراحی و ساخت بر اساس شرایط محیطی و محلی می باشد و مانند سایر مقولات معماری، دارای اصول و قواعد خاص خود است. در این تحقیق با مقایسه تطبیقی و بررسی اقلیم معتدل و مرطوب ایران (کرانه های دریای خزر) و اقلیم معتدل و مرطوب ترکیه (کرانه دریای سیاه) به راهکارهای بومی در مواجه با شرایط محیطی و همساز با اقلیم مناطق مذکور پرداخته می شود. این تحقیق بر اساس هدف کاربردی، ازنوع تحقیق کیفی و با روش تحلیل محتوا انجام شده است. ابزار جمع آوری به صورت مطالعات اسنادی و کتابخانه ایست. یافته های تحقیق به این موضوع دلالت می کند که معماری بومی پهنه معتدل و مرطوب ایران و ترکیه در مواجه با شرایط محیطی از لحاظ راهکار متنوع اما نتایج یکسان را به همراه دارند.

Keywords:

معماری بومی , پهنه معتدل و مرطوب , راهکارهای همساز با اقلیم

Paper COI Code

This Paper COI Code is CUCONF06_074. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1320332/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شیشه بر، امیرحسین و شیشه بر، امین و رضایی فرید، مهسا،1400،ارزیابی تطبیقی سازوکارهای معماری بومی اقلیم معتدل و مرطوب ایران (نواحیکرانه دریای خزر) و ترکیه (نواحی کرانه دریای سیاه)،6th International Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Management،https://civilica.com/doc/1320332

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,124
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support