ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تطبیقی رویکردهای زمینه گرایی در معمار ی و تاثیر آن در بنای فرهنگسراها در ایران و آمریکا (مورد پژوهشی فرهنگسرای دزفول در ایرا ن و آگوست ویلسون در آمریکا )

Year: 1400
COI: CUCONF06_076
Language: PersianView: 138
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

گلناز سعیدپورآذر - دانشجوی دکتری معماری، گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
آویده طلایی - استادیار گروه هنر و معماری، دانشگا ه آزاد اسلامی واحد تهران غرب، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

بیان مساله: یکی از موضوعات بسیار مهم در عرصه معماری زمینه گرایی است. امروزه شاهد بناهایی هستیم که نسبت به زمینه خود بی تفاوت هستند، این موضوع باعث بروز مشکلات زیادی در ارتباط بنا و کاربری آنها می شود. با بررسی ساختمان ها می توان فهمید تا چه میزان طراحی ها منطبق با محیط پیرامونی است. تاکنون مطالعات اندکی در این مقوله صورت گرفته، لذا ضرورت پرداختن به این مورد احساس می شود. دراین پژوهش رویکردهای زمینه گرایی در بناهای منتخب فرهنگسراهای ساخته شده در ایران و آمریکا مورد بررسی و میزان انطبا ق با زمینه مورد تحلیل و تطبیق با یکدیگر قرار می گیرد . سوال تحقیق: ساختار اساسی در پژوهش حاضر بر این سه سوال استوار بوده که رویکردهای معاصر زمینه گرایی چیست؟ از کدام یک از انواع الگوهای زمینه گرایی بیشتر استفاده می شود؟ نقاط افتراق و اشتراک در نحوه تامین اصول زمینه گرایی در نمونه های موردی داخلی و آمریکا به چه ترتیب می باشد؟ اهداف تحقیق: هدف از این پژوهش رویکردهای متفاوت مواجهه با زمینه در توجه طراحان بناهای فرهنگسراهای معاصر در ایران و امریکا در قیاس با هم می باشد. دستاورد این پژوهش می تواند در ارایه راهکار جدید در میزان توجه به زمینه گرایی مورد استفاده قرار گیرد .روش تحقیق: این تحقیق به صورت توصیف و مطالعه مبانی نظری و تجزیه و تحلیل نمونه های موردی با روش مطالعه کتابخانه ای و اعتبار سنجی است. روش تحقیق این پژوهش توصیفی تحلیلی می باشد . مهم ترین یافته ها و نتیجه گیری تحقیق: از نتایج عمده این پژوهش، نحوه مواجهه بازمینه در بنای فرهنگسرا ها در ایران و آمریکا شاهد نقاط افتراق آشکاری بوده در نمونه داخلی اصول طراحی زمینه گرا مورد توجه قرار گرفته است و در طراحی شاهد تجانس با زمینه طرح می باشد، ولی در نمونه مطالعه شده در آمریکا اولویت در جهت گیری، ریتم، و ساخت مایه و رنگ بنا بود و شاهد حداقل توجه به بعد کالبدی و اجتماعی و فرهنگی می باشد و در تضاد با زمینه خود می باشد و طراحی آزاد میزان شباهت به زمینه طرح در کمترین حد خود می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CUCONF06_076. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1320334/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سعیدپورآذر، گلناز و طلایی، آویده،1400،بررسی تطبیقی رویکردهای زمینه گرایی در معمار ی و تاثیر آن در بنای فرهنگسراها در ایران و آمریکا (مورد پژوهشی فرهنگسرای دزفول در ایرا ن و آگوست ویلسون در آمریکا )،6th International Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Management،https://civilica.com/doc/1320334

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,892
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support