ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ادبیات دیکانستراکشن و روابط انسانی در معماری، از دیدگاه ژاک دریدا

Year: 1400
COI: CUCONF06_078
Language: PersianView: 75
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه سادات رضویان - کارشناسی ارشد مهندسی معمار ی، دانشگاه ازاد اسلامی کاشا ن

Abstract:

دراین جستار در جهت ارائه ادبیات دیکانستراکشن و همچنین رابط های که با انسان ها (ژاک دریدا یک انیشمند فرانسوی) برقرار می کنند را به تصویر می کشد. البته ژاک دریدا این مقوله را از مسیر ادبیات و مقوله های خاص آن مورد بررسی قرار می دهد. ما نیز در این مقاله برای معرفی ادبیات دیکانستراکشن که همان ادبیات ساختار زدایی است. بیشتر با عقاید ژاک دریدا که پایه ریز ساختارزدایی و شالوده شکنی است، آشنا میشویم. در این راستا جهت بهتر برقرار کردن ارتباط با شیوه شالوده شکنی دریدا در ادبیات، ابتدا به بررسی عناصر بنیادین و پایه گذار جهانبینی دریدا می پردازیم و آشنا شدن با مفاهیمی از قبیل هستی، دازاین، متافیزیک. و همچنین با اندیشه های ساختارگرایانه و بدنبال آن ساختارزدایان که همان پساساختارگرایان هستند، آشنا میشویم. هایدگر و نظریاتش و همچنین نظریات قبل از آن از قبیل کانتی ها و نوکانتی ها مورد بررسی قرار می گیرد. سپس به شناخت واژاگان ادبیاتی که ژاک دریدا در ارائه بحث شالوده شکنی خود از آنها استفاده کرده است می پردازیم و ارتباط آن را با ادبیات دیکانستراکشن خواهیم دید. در پایان با ساز و کار شالوده شکنی دریدا آشنا می شویم و موضع او را در قبال تقابل های دو گانه که از قدما به ارث رسیده است، را بررسی خواهیم کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CUCONF06_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1320336/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضویان، فاطمه سادات،1400،ادبیات دیکانستراکشن و روابط انسانی در معماری، از دیدگاه ژاک دریدا،6th International Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Management،https://civilica.com/doc/1320336

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,518
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support