ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر تولید و عملکرد بتن سبز ساخته شده با استفاده از پلاستیک و لاستیک بازیافتی

Year: 1400
COI: NCCICI13_028
Language: PersianView: 61
This Paper With 25 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 25 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی معلمی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران - گرایش محیط زیست، دانشگاه تهران
علی دوستی - عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی - وزارت راه و شهرسازی
محمد شکرچی زاده - استاد دانشکده مهندسی عمران، پردیس دانشکده های فنی - دانشگاه تهران

Abstract:

امروزه اهمیت حفاظت از محیط زیست و توجه به توسعه پایدار بر هیچ کسی پوشیده نیست؛ به همین سبب سالهاست که تولید بتن سبز (بتن دوست دار محیط زیست) در اکثر کشورها مورد اقبال عمومی قرار گرفته است. از طرفی دیگر به دلیل رشد سریع جمعیت، شهرنشینی، صنعتی و ماشینی شدن شهرها، استفاده روزافزون از مواد پلاستیکی و لاستیکی هم چون ظروف نگهداری غذا، بطری های نوشیدنی و لاستیکهای مستعمل مشاهده می شود. سالانه حجم زیادی از پسماندهای جامد پلاستیکی به عنوان منابع گران قیمت مواد اولیه، دفن و یا انباشته می شوند. این مواد به دلیل آنکه زیست تخریب ناپذیر (non-Biodegradable) هستند، از مهم ترین آلاینده های محیط زیست به شمار می روند. یکی از راه حل های محیط زیستی و در عین حال مهندسی، بازیافت این ضایعات به عنوان پودر، سنگدانه و الیاف جایگزین در راستای تولید بتن سبز به شمار می رود. با این کار هم از حجم ضایعات پلاستیکی و اثرات محیط زیستی ناشی از دفن یا انباشت آنها بر آب، هوا و خاک جلوگیری می شود و هم به دلیل کاهش استخراج سنگدانه طبیعی از معادن و رودخانه، بتنی با عملکرد نسبتا مطلوب و با هزینه کمتر تولید خواهد شد. اگرچه ممکن است در بتن ضعف مشخصات مکانیکی مانند کاهش مقاومت فشاری مشاهده شود، با این وجود بتن حاصل می تواند عملکرد قابل قبولی در سایر خصوصیات مانند افزایش شکل پذیری داشته باشد و کمک شایانی به حفظ محیط زیست کند. در این مطالعه سعی شده است تا ضمن بررسی پیشرفت ها و عملکرد بتن های سبز ساخته شده با استفاده از ضایعات پلاستیک و لاستیک بازیافتی، مشخصات مکانیکی، رئولوژی و کارایی آنها مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت پیشنهاداتی جهت بهبود این فرایند ارائه شود.

Keywords:

بتن سبز , ضایعات پلاستیکی و لاستیکی , زیست تخریب ناپذیر , بازیافت

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCICI13_028. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1321962/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معلمی، محمدعلی و دوستی، علی و شکرچی زاده، محمد،1400،مروری بر تولید و عملکرد بتن سبز ساخته شده با استفاده از پلاستیک و لاستیک بازیافتی،13th National Concrete Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/1321962

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 71,256
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support