ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معیارهای پیشنهادی جهت کنترل کیفیت آماری بتن و بررسی نمودارهای کنترل شیوهارت و جمع تجمعی در مطالعه موردی

Year: 1400
COI: NCCICI13_032
Language: PersianView: 108
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجید فاضلی کبریا - کارشناس ارشد مهندسی عمران مهندسی و مدیریت ساخت، دانشگاه تهران
مهیار پورلک - دانشجوی دکترای آب و سازه های هیدرولیکی، دانشگاه قم
محمدتقی خوش خواهش - کارشناسی ارشد عمران، دانشگاه تهران

Abstract:

تضمین کیفیت بهینه تولید بتن مستلزم استفاده مستمر از روشها و ابزارهای مناسب که تحلیل و ارزیابی فرآیندها را ممکن می سازند، است. کنترل کیفیت بتن باید فعال بوده و منفعل نباشد، بنابراین نظارت مستمر بر فرآیندها، تحلیل تغییرات آنها و آزمون توانایی کیفی آنها با بکارگیری روش های کنترل کیفیت آماری (SQC) بسیار مهم است. در مطالعات پیشین با وجود بکارگیری SQC و تحلیل نمودار کنترل شیوهارت، باز هم مقادیر توانایی فرایند پایینی برای مقاومت فشاری میانگین محاسبه کرده اند که به علت تغییرپذیری بالای فرآیند تولید بتن است. علت این تغییرپذیری زیاد، فرآیندها، ابزارها، نیروی انسانی متنوع مورد نیاز جهت تولید بتن میباشد که اغلب در زمان و مکان متفاوتی نیز صورت می پذیرند. در نتیجه بهتر است به جای اکتفا به تنها یک معیار »مقاومت فشاری بتن«، معیارهای بیشتری را مورد تحلیل قرار داد تا تغییرات در فرآیند پیچیده »تولید بتن« سریعتر شناسایی شوند. چرا که به مراتب بهتر است از نقصها پیشگیری کرد تا اینکه در یافتن علت نقص ها پس از وقوع آن مهارت پیدا کرد.از همین رو در این پژوهش فرایندهای کنترل کیفیت عملیات بتن را شناسایی کرده، سپس برای زیرفرایندها معیارهایی پیشنهاد داده میشود تا به عنوان متغیرهای اضافی در نمودارهای کنترل بررسی گردند و در نتیجه هم سیگنالهای از کنترل خارج شدن فرآیند بتن زودتر شناسایی شده هم علت خروج از کنترل دقیق تر مشخص باشد. همچنین در ادامه، نمودارهای کنترل »مقاومت فشاری بتن« شیوهارت و جمع تجمعی (CUSUM) نیز در یک مطالعه موردی ترسیم شدند که نتایج حاکی از آن است که روش تحلیل آماری CUSUM حساس تر از نمودار کنترل شیوهارت میباشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCICI13_032. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1321966/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فاضلی کبریا، مجید و پورلک، مهیار و خوش خواهش، محمدتقی،1400،معیارهای پیشنهادی جهت کنترل کیفیت آماری بتن و بررسی نمودارهای کنترل شیوهارت و جمع تجمعی در مطالعه موردی،13th National Concrete Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/1321966

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 71,352
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support