ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تغییرات بلندمدت تراز شورابه غلیظ مخزن گتوند علیا تحت سناریو انحلال پله ای نمک

Year: 1400
COI: IHC20_143
Language: PersianView: 101
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مراد اسدی - دانش آموخته دکترای سازه های آبی، دانشگاه ترب یت مدرس، تهرا ن
جمال محمدولی سامانی - استاد دانشگاه تربیت مدرس، تهرا ن
حسین محمدولی سامانی - استاد دانشگاه آزاد اسلامی، واحد شهر قدس، تهران

Abstract:

با توجه آخرین وضعیت لایه بندی کیفی مخزن گتوند علیا و میزان نمک ورود ی به آن تا ابتدای سال ۱۴۰۰، شرایط مخزن برای یک دوره ۲۵ سالهپس از آبگیری، شبیه سازی و نتایج آن مورد بحث قرار گرفته است. در این راستا طی سه دوره زمانی، نرخ انحلال پلکانی برای انحلال نمک گنبدعنبل که معادل ۴۳ میلیون تن برآورد شده، در نظر گرفته شده است. سپس با استفاده از مدل سازی هیدرودینامکی مخزن، تغییر ات بلندمدت تراز شورابهغلیظ کف مخزن که متاثر از میزان نمک ورودی از گنبد عنبل و نحوه مانور آبگیرهای مخزن بوده، بررسی شده است. بر اساس نتایج، در صورتیکه نرخ انحلال نمک ۸ / ۱ میلیون تن در سال باشد، تا سال ۱۴۰۷ تراز شورابه در مخزن افزایشی خواهد بود. اما با برداشت انتخابی از آبگیرهای مخزنبه منظور تخلیه مدیریت شده نمک و کنترل شرایط کیفی مخزن، از این زمان تا چهارسال بعد از آن ، تراز شورابه تثبیت شده و پس از آن روند کاهشیپیدا می کند. این نتایج لزوم مدیریت کیفی و اثرات آن در تثبیت تراز شورابه غلیظ کف مخزن را در کوتاه مدت و حذف آن از مخزن در بلندمدتنشان می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IHC20_143. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1322798/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدی، مراد و محمدولی سامانی، جمال و محمدولی سامانی، حسین،1400،بررسی تغییرات بلندمدت تراز شورابه غلیظ مخزن گتوند علیا تحت سناریو انحلال پله ای نمک،20th Iranian Hydraulic Conference،Gorgan،https://civilica.com/doc/1322798

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 32,328
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support