ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش شهرداری ها در محیط زیست سالم

Year: 1400
COI: ICMET11_100
Language: PersianView: 37
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اکبر حقگو - کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی
محمد عالی - کارشناسی مهندسی محیط زیست
میثم نادری - کارشناسی ارشد رشته حسابدار ی
کامران حسنی - کارشناسی عمرا ن

Abstract:

کیفیت محیط زیست را می توان کیفیت زندگی تلقی نمود و از عوامل مهم توسعه پایدار می باشد. امروزه توجه به مسائل زیست محیطی در برنامه ریز ی ها، فعالیت ها و اقدامات توسعه در شهرها، می تواند گامی موثر در جهت بهبود وضعیت محیط زیست و در نتیجه ارتقاء سطح کیفیت زندگی شهروندان باشد . به تبع شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور، چالش هایی فرا روی محیط زیست کشور وجود دارد که بررسی و شناسایی آن می تواند باعث تعیین راهکار در جهت مدیریت و ارتقاء کیفیت محی ط زیس ت کشور گرد د . همچنین تحلیل جایگاه و نقش شهردار یها در تقابل با وظایف سایر نهادهای دخیل از مدیریت محیط زیست شهرها، این نکته را مشخص می سازد که وظیفه حفظ محیط زیست شهر؛ همانند برخی دیگر از وظایف مدیریت شهری در ایران، دستخوش ناهماهنگی ها و ناهنجاری های متعددی شده است. چنین به نظر می رسد که جدای از نحوهء عملکرد و ارزیابی انجام وظایف در کلیه نهادهای دولتی و غیر دولتی، سیر تحول قوانین موجود گاه به گونه ای بوده است که بیشتر به سمت خروج این نهادها از وظایف اساسی شان و همچنین اهداف مدیریت واحد شهری جهت گیری شده است. از این رو تصمیم گیری در خصوص ساماندهی و اصلاح وضع موجود با استمداد از قوانین جدیدتر، موضوعی است که بای در تقویت جایگاه واقعی شهرداری ها در مدیریت شهری و تبیی ن وظایف هر یک از عناصر دخیل در حفظ محیط زیست شهری- اعم از، شهرداری ها بیشتر مورد توجه قرا ر گیرد. این مقاله سعی دارد با بررسی نقش شهرداری ها در محیط زیست سالم در شهرایلام، برخی راهکارهای ممکن را در این عرصه مورد بحث قرار دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMET11_100. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1325292/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حقگو، علی اکبر و عالی، محمد و نادری، میثم و حسنی، کامران،1400،نقش شهرداری ها در محیط زیست سالم،Eleventh International Conference on Management, Economics and Development،https://civilica.com/doc/1325292

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support