ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مفهوم رضایت شغلی و ضرورت آن در بین کارکنان شهرداری

Year: 1400
COI: ICMET11_101
Language: PersianView: 61
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اکبر حقگو - کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی
محمد عالی - کارشناسی مهندسی محیط زیست
میثم نادری - کارشناسی ارشد رشته حسابدار ی
کامران حسنی - کارشناسی عمرا ن

Abstract:

اهمیت نقش نیروی انسانی در سازمانها غیرقابل انکار است. نیروی انسانی کارسازترین ابزار جهت دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده می باشد و عدم توجه به فراهم نمودن محیط مناسب برای آنان می تواند مشکلات زیادی را برای سازمان ها در پی داشته باشد. در محیط آشفته ی امروزی، سازمان ها با یک تغییر تدریجی در روابط سنتی اشتغال و استخدام رو به رو هستند. میزان ماندگاری سازمان و میانگین مدت تصدی یک شغل کاهش یافته و از طرف دیگر نرخ ترک سازمان افزایش یا فته است. در این رابطه همچنین یکی از ضرورت های تحقق اهداف سازمان ها، رضایت شغلی کارکنان در جهت انجام وظایف تعیین شده است. عدم توجه به تمایلات و انگیزه های شغلی کارکنان، سبب ماندگاری بدون انگیزه ی آنان می شود که با واژه هایی نظیر ریزش، مهاجرت، انتقال و جابه جایی در آمیخته است و مشاهده و تکرار آنها عدم تمایل به ماندگاری در حرفه شغلی را نشان می دهد. لذا این تحقیق به بررسی مفهوم رضایت شغلی و ضرورت آن در بین کارکنان شهرداری می پردازد. جامعه آماری کلیه کارکنان شهرداری شهر ایلام می باشد که نمونه ای با ۱۵۰ عضو برای این تحقیق مورد بررسی قرار گرفتن. نتایج نشان داد که ۱۰ درصد از کارکنان از محیط کار و امکانات رفاهی راضی بودند. ۴۰ درصد کارکنان از ارتباط بین همکاران و سایر افراد سازمان رضایت داشتند. ۴۰ درصد کارکنان از نحوه ارتباط با مدیران، خط مشی ها رضایت داشتند. فقط ۲ درصد کارکنان از رضایت از حقو ق و مزایا رضایت داشتند. ۵۵ درصد کارکنان از ارتباط کارکنان با زندگی شخصی رضایت داشتند. ۷۰ درصد کارکنان از امنیت شغلی در بین کارکنان رضایت داشتند. ۴۶ درصد کارکنان از مسوولیت و تفویض اختیار د ر بین کارکنان رضایت داشتند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMET11_101. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1325293/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حقگو، علی اکبر و عالی، محمد و نادری، میثم و حسنی، کامران،1400،مفهوم رضایت شغلی و ضرورت آن در بین کارکنان شهرداری،Eleventh International Conference on Management, Economics and Development،https://civilica.com/doc/1325293

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support