ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مکانیزم های تعامل بین منافع خصوصی و عمومی در تجارت و انتقال فناوری

Year: 1400
COI: IJCONF08_036
Language: PersianView: 17
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فتح اله رحیمی - دکتری حقوق تجارت بین الملی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

Abstract:

تحرک بخشی به اقتصاد کشورهای جنوب و یا توسعه نیافته و در حال توسعه، مستلزم استفاده از فناوری های نوین و انتقال آن ازکشورهای صنعتی به این کشورها است. اقتضای حمایت از هر فناوری در جهان امروز نیز رعایت حقوق پدید آورنده آن، تحت نظامحقوقی مالکیت فکری در یک نظم اخلاق مدارانه است. از آنجا که صاحبان فناوریهای نوین، تمایل چندانی به انتقال این فناوری هابه کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه یافته ندارند؛ لذا علیرغم نیاز این کشورها به استفاده از فناوریهای نوین برای توسعه،انحصار حق مالکیت آنان نسبت به این فناوری و حمایت نظام حقوق مالکیت فکری از آنان، جریان انتقال آن به دیگر کشورها مواجهبا محدودیت های مالی و حقوقی است. نظر به رویکردهای متفاوت کشورها به فرایند استفاده از ابداعات و فناوری های نوین و انتقالآن، تسهیل جریان انتقال فناور ی و رفع موانع آن تحت نظام حقوق مالکیت فکری، مستلزم شناخت انعطاف های اخلاقی وظرفیت های موجود در این نظام حقوقی و استفاده صحیح و بموقع از آن با رعایت حقوق صاحب فناوری است که از جمله آنها میتوان به مجوز اجباری بهره برداری، استثنائات حق اختراع، واردات موازی و سیاس ت متناسب سازی وضعیت کشورهای نیازمندفناوری با نظام حقو ق مالکیت فکری و النهایه انعطاف پذیری بیشتر این حقوق با وضعیت های متفاوت اقتصادی است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IJCONF08_036. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1326609/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیمی، فتح اله،1400،مکانیزم های تعامل بین منافع خصوصی و عمومی در تجارت و انتقال فناوری،8th International Conference on Law and Justice،https://civilica.com/doc/1326609

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support