ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی روش های مختلف برآورد هزینه پروژه های ساختمانی براساس فهرست آحاد بها مبتنی بر مدل سازی اطلاعات ساختمان ( BIM)

Year: 1400
COI: BIMCONF04_007
Language: PersianView: 53
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مقداد محمدیان - دانشجوی دکتری، مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت ساخت، دانشکده فنی، دانشگاه تهران
امیر شهبازی - دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت ساخت، دانشکده فنی، دانشگاه تهران

Abstract:

یکی از مراحل اولیه در هر پروژه ساخت، برآورد و تخمین هزینه های ساخت است. این مرحله که می تواند تاثیر به سزایی در ادامه فرآیند پروژه داشته باشد به صورت ستنی با استفاده از نقشه های دو بعدی و توسط متخصصین متره و برآورد انجام می شود. استفاده از نقشه های سه بعدی و مدل های مبتنی بر BIM می تواند در بهبود دقت و تسریع زمان انجام این مرحله کمک شایانی کند. به همین دلیل در این پژوهش سه شیوه رایج در بین متخصصین مدل سازی اطلاعات ساختمان که شامل استفاده از افزونه ها، استفاده از یادگیری ماشین و همچنین استفاده از فایل های IFC هستند در این رابطه موردمطالعه قرار گرفته اند. نتیجه این پژوهش نشان می دهد که با توجه به هدف کاربر استفاده از هر کدام از این روش ها می تواند مزایا و معایبی داشته باشد که به شکل مفصل به آن ها پرداخته شده است. این پژوهش می تواند کمک شایانی به پژوهشگران و صنعتگران این حوزه در انتخاب شیوه و روش پیشبرد مطالعاتشان داشته باشد. همچنین این پژوهش نشان می دهد که استفاده از روش های مبتنی بر BIM می تواند با دقت مطلوبی جایگزین روش های سنتی متره و برآورد پروژه های ساختمانی شده و استفاده از این حوزه را بین متخصصین گسترش دهد .

Keywords:

مدل سازی اطلاعات ساختمان BIM , برآورد هزینه , فهرست بها , API , یادگیری ماشین , IFC

Paper COI Code

This Paper COI Code is BIMCONF04_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1328637/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدیان، مقداد و شهبازی، امیر،1400،بررسی روش های مختلف برآورد هزینه پروژه های ساختمانی براساس فهرست آحاد بها مبتنی بر مدل سازی اطلاعات ساختمان ( BIM)،Fourth International Conference on Manufacturing Information Modeling (BIM)،https://civilica.com/doc/1328637

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 72,239
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support