Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر هویت بصری و بسته بندی بر رفتار مصرف کننده زعفران

Year: 1400
COI: SAFFRON06_077
Language: PersianView: 201
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهرگان خاتم - دانشجوی کارشناسی ارشد بازاریابی دانشگاه آزاد تهران مرکز
رضا بایسته توسن - دانشجوی دکتری بازاریابی دانشگاه آزاد بیرجند

Abstract:

بسته بندی اولین ابزار برخورد با مصرف کننده محصول می باشد، اولین برداشتی که از آن می کند و نمایانگر هویت اصلی برند است. هویت بصری بسته بندی یک تجربه حسی است، که مصرف کننده و مخاطب را به چالش می کشد. پژوهش حاضر به منظور بررسی تاثیر هویت بصری و بسته بندی بر رفتار مصرف کننده مطالعه موردی زعفران انجام شده است. به منظور دستیابی به اهداف پژوهش از بررسی اسناد و مدارک، پیشینه و نظرسنجی استفاده شد. در نظر سنجی از پرسشنامه محقق ساخته استفاده شد، که روایی صوری آن توسط چند تن از صاحب نظران و استادان مدیریت استراتژیک و تصویرسازی مورد تایید قرار گرفت. پرسشنامه اصلاح شده دارای ۳۸ گویه است. نتایج نشان داد که بین زیبایی ساختاری و هویت بصری بسته بندی در ترغیب و انتخاب محصول زعفران بر مصرف کننده تاثیر معنادار وجود دارد. پژوهش فوق نشان داد، که با توجه به افزایش قیمت زعفران مخاطب به دنبال ارزش افزوده و کاربری مناسب بسته بندی زعفران می باشد. زعفران در جایگاه فعلی فراتر از مصارف آشپزخانه، نقش هدیه و ارزشمندی در خرید مصرف کننده ایفاء می کند. همچنین یافته ها نشان داد: در سالهای اخیر با رویکرد حرفه ای تر و تخصصی تر توسط شرکت های تولید کننده نگرش و دیدگاه زیبایی شناسی مخاطب نیز تغییر کرده است. همچنین ضریب همبستگی میان زیبائی ساختاری بسته بندی و انتخاب مصرف کننده۰/۸۴۰ است و ضریب تعیین۰/۷۰۶ به دست آمده است؛ که نشان می دهد، ۷۰ درصد از ترغیب مصرف کننده به زیبائی ساختاری بسته بندی مربوط می شود. بنابراین نتیجه می گیریم، که ارزش افزوده زعفران با هویت بصری و بسته بندی بر رفتار مصرف کننده تاثیر معناداری ایجاد می کند. و عوامل زیبایی شناسی می تواند در ترجیح و ترغیب مصرف کننده نقش داشته باشد. تجزیه و تحلیل نرم افزار spss و خروجی آن تاثیر مستقیم هویت بصری و بسته بندی بر رفتار مصرف کننده زعفران را نشان میدهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SAFFRON06_077. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1329233/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خاتم، مهرگان و بایسته توسن، رضا،1400،تاثیر هویت بصری و بسته بندی بر رفتار مصرف کننده زعفران،6th National Conference on Saffron،Gonabad،https://civilica.com/doc/1329233

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 16,387
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support