Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی آزمایشگاهی اثر زبری بستر روی توزیع سرعت در بدنه جریان غلیظ

Year: 1395
COI: JR_JWAI-10-3_005
Language: PersianView: 51
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

در این پژوهش اثر زبری بستر روی توزیع سرعت در بدنه جریان غلیظ در دو بخش جت و دیواره بررسی شده است. بدین منظور آزمایش هایی به صورت جریان غلیظ نمکی با ۳ دبی ورودی ۷‎/۰، ۱ و ۳‎/۱ لیتر بر ثانیه در محدوده شیب ۰ تا ۲‎/۲ درصد انجام شد. برای زبر کردن بستر از ذرات شن طبیعی با اندازه های ۴، ۸، ۱۲ و ۱۵ میلی متر (که در کف کانال چسبانده شد) استفاده شد. همچنین برای بررسی اثر تغییرات غلظت جریان ورودی بر مشخصات جریان غلیظ، از سه غلظت ۱۰، ۱۶ و ۲۰ گرم بر لیتر استفاده شد. توزیع سرعت در بدنه و بررسی روند تغییرات آن در زبری و شیب های مختلف با یک سرعت سنج پروفایلر آلتراسونیک اندازه گیری شد. نتایج نشان می دهد که ارتفاع سرعت حداکثر در پروفیل سرعت بدنه با افزایش زبری کف افزایش می یابد. نسبت ارتفاع سرعت حداکثر به ضخامت بدنه جریان غلیظ زمانی که زبری نسبی (نسبت ارتفاع زبری به ضخامت بدنه جریان) ، به سمت صفر میل می کند، برابر مقدار ثابت ۳‎/۰ خواهد بود و با افزایش زبری نسبی ، ارتفاع نسبی محل سرعت حداکثر ، به سمت عددی ثابت ۶۵‎/۰ همگرا می شود. نتایج نشان می دهد که زبری عامل مهمی در توزیع سرعت در بدنه جریان غلیظ است. بررسی تشابه توزیع سرعت در ناحیه جت و دیواره، به ترتیب با توزیع های نیمه گوسی و توانی، نشان می دهد که ضرایب توزیع سرعت در بدنه با افزایش زبری بستر تغییر می کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JWAI-10-3_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1330775/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاهه، مهدی و قمشی، مهدی و موسوی جهرمی، سید حبیب،1395،بررسی آزمایشگاهی اثر زبری بستر روی توزیع سرعت در بدنه جریان غلیظ،https://civilica.com/doc/1330775

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support