Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین اصول طراحی معمارانه با الگوبرداری از هندسه طبیعت در شاخه بیونیک

چهارمین همایش تدبیر معماری، شهرسازی، عمران و جغرافیا در توسعه پایدار
Year: 1400
COI: AUCS04_018
Language: PersianView: 144
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الناز نظری - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری ،واحد علوم تحقیقات فارس، دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت، ایراندانشجوی کارشناسی ارشد معماری ،واحد مرودشت، دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت، ایران
علیرضا دانش پور - استادیار گروه معماری، واحد مرودشت، دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت، ایران

Abstract:

رویکرد به طبیعت را در آثار بسیاری از بزرگان دیده ایم.قرن هاست که بشردر رابطه ای تنگاتنگ با طبیعت به سر برده و برایرفع نیازهای اولیه اش ازآان بهره می گیرد. معماری بیونیک در ابتدا و در تاریخ تمدن فراعنه مصر شاهنشاهی ایران پادشاهییونان و امپراطوری روم و بیزانس به شکل آشکاری قابل ردیابی است.با اهمیت ترین عوامل در معماری بیونیک این است کهساختمان بتواند زنده بودن خود را القا کند. رابطه میان انسان و عالم طبیعت امروزه با توجه به بحرانی که در جهان مشهوداست ضرورت دارد این بحران مقتضی پژوهش فراتر از محدوده منطقه و عصر امروز می باشد.با زندگی صنعتی و مشکلاتروزمره برای رفع نیازها و داشتن آرامش خواه ناخواه به سمت طبیعت حرکت می کنیم. روش شناسی تحقیق بر مبنای روشیکیفی است و جمع آوری داده ها کتابخانه ای می باشد. چارلی لاکستون از پیشگامان عرصه معماری بیونیک نقطه یا تمرکز اینمعماران را استفاده بجا از موارد می داند که موجب استحکام ساختمان و ایجاد تنوع و آرامش در فضا می شود که در حقیقتیکی از ویژگی های ساختار طبیعی پایداری آنهاست. در همین راستا معماری بیونیک در تلاش برای روح بخشیدن به ساختماناست.معماری بیونیک در مقابل طرح های مستطیل شکل متداول سعی در استفاده از خطوط منحنی که یادآور ساختارهایطبیعی و هندسه و فراکتال است دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUCS04_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1345727/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نظری، الناز و دانش پور، علیرضا،1400،تبیین اصول طراحی معمارانه با الگوبرداری از هندسه طبیعت در شاخه بیونیک،Fourth Conference on Architecture, Urban Planning, Civil Engineering and Geography in Sustainable Development،Mashhad،https://civilica.com/doc/1345727

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,641
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support