Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی دانش، نگرش و عملکرد پزشکان شاغل در نهاد های دولتی

مجله سازمان نظام پزشکی مشهد، دوره: 18، شماره: 1
Year: 1393
COI: JR_JMMC-18-1_002
Language: PersianView: 25
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ملیحه میرشه پناه - جراح و متخصص زنان و زایمان، بیمارستان فارابی، مشهد، ایران
رضا افشاری - مرکز تحقیقات اعتیاد، بیمارستان امام رضا (ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مشهد، ایران
عباس زوار - مرکز تحقیقات اعتیاد، بیمارستان امام رضا (ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مشهد، ایران

Abstract:

پیش زمینه: پزشکان شاغل در نهادهای دولتی نقش مهمی در ارائه خدمات درمانی ارزان و کارا در نظام سلامت کشور ایفا می کنند. در این مطالعه دانش، نگرش و عملکرد پزشکان دولتی نسبت به سازمان های متبوعشان مورد بررسی قرار گرفته است.  روش ها: در این مطالعه توصیفی – مقطعی در سال ۱۳۹۳، یک پرسش نامه بخش بندی شده حاوی سوالاتی در سه حیطه (۱) آگاهی (دانش) افراد از قوانین و آیین نامه های سازمان، (۲) نگرش افراد نسبت به جو حاکم بر سازمان، همکاران و مدیران رده بالا و (۳) عملکرد افراد در حیطه وظایف تعریف شده در اختیار پزشکان شاغل در نهادها و بیمارستان های وابسته به سازمان های دولتی در شهر مشهد قرار گرفت. یافته ها: در این مطالعه که بر روی ۱۲۰ نفر از پزشکان شاغل در زیرمجموعه های ۳ نهاد و سازمان دولتی انجام گرفت، ۷۴ نفر به پرسش نامه ها پاسخ گفتند (درصد پاسخ: ۶۱.۶%)، که ۴۵ نفر (۶۰.۸%) از آنها مرد بودند. میانگین سن پاسخ دهندگان ۶.۱ ± ۴۵.۴ سال و میانگین سنوات خدمتی آنها  ۵.۷ ± ۱۵.۹ سال بود. در افراد مورد پژوهش، بیشترین میزان آگاهی (۵۴.۲%) در مورد "پنج هدف اصلی سازمان متبوع" بود. بیشترین نگرش مثبت پاسخ دهندگان به سوالی در مورد "موثر بودن در نهاد متبوع" بود (۷۵.۶%). افراد بهترین عملکرد خود را در رفتار با مافوق، همکار و ارباب رجوع ذکر کردند (۹۴.۶%). با مقایسه پاسخ های مردان و زنان مشخص شد، مردان بیش از زنان از قوانین ارتقای شغلی در سازمان اطلاع دارند (۰.۰۴ = P). از سوی دیگر خانم ها بیش از آقایان معتقد بودند که سازمان به تلاش ها و خلاقیت هایشان پاسخ مثبت داده است (۰.۰۰۱ = P). پزشکانی که سوابق مدیریتی داشتند به طور معنی داری بیش از سایرین از قوانین ارتقای شغلی در سازمان اطلاع داشتند (۰.۰۲۶ = P) و ۵ هدف اصلی سازمان را می شناختند ( ۰.۰۱۹ = P). نتیجه گیری: لازم به نظر می رسد، در ابتدای بکارگیری همکاران، نگرش مثبت آنها به سازمان نیز مبنای انتخاب قرار گیرد و دانش و آگاهی افراد نسبت به وظایف و اهداف سازمان از طریق برگزاری جلسات هم اندیشی و کلاس ها افزایش یابد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JMMC-18-1_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1350515/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرشه پناه، ملیحه و افشاری، رضا و زوار، عباس،1393،بررسی دانش، نگرش و عملکرد پزشکان شاغل در نهاد های دولتی،https://civilica.com/doc/1350515

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support