Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه یک روش جدید بازسازی متون در تصاویر نویزی مبتنی بر الگوریتم های P- نرم و بردار گرادیان

Year: 1399
COI: JR_IJDCS-3-1_009
Language: PersianView: 49
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

روح انگیز ثبوتی - دانشکده فنی و مهندسی، گروه کامپیوتر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، زنجان، ایران
ساراسادات بهبهانیا - دانشکده فنی و مهندسی، گروه کامپیوتر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، زنجان، ایران

Abstract:

با پیشرفت روزافزون دانش، نرخ تبادل اطلاعات به صورت چشمگیری افزایش یافته است. حجم بالایی از این اطلاعات به شکل تصاویر می باشند که این امر اهمیت پردازش تصویر را نشان می دهد. به علت طبیعت فیزیکی تصادفی موجود در سیستم های تصویربرداری، وجود نویز در تصویر اجتناب ناپذیر است که سبب می شود تا انجام پردازش های گوناگون تصویر مثل بخش بندی، تشخیص و تفسیر را با مشکل مواجه کند. حذف نویز از تصاویر دیجیتال یک چالش می باشد که این مقاله روشی ترکیبی جهت بازسازی متون در تصاور نویزی با استفاده از دو تکنیک p- نرم و تکنیک گرادیان ارائه شده است و هدف این است که یک تصویر نویزی به نحوی مات زدایی و نویز زدایی شود تا مقدار نویز در تصویر در خروجی به حداقل مقدار رسیده یا کامل نویز زدایی شود. در واقع چون روش P- نرم در حذف نویز تصاویر با توزیع نویز بالا بسیار مناسب عمل می کند ابتدا تکنیک P- نرم روی عکس اعمال شده تا کیفیت عکس به بهترین شکل ممکن بهبود یابد و سپس از الگوریتم گرادیان نزولی جهت فیلتر کردن مجدد برای رفع نویزهای باقی مانده جهت اطمینان از حذف نویزهای موجود احتمالی در تصویر نهایی استفاده می شود. در شبیه سازی از سه تصویر که دارای نوشته (متن) می باشند استفاده شد که نتایج این شبیه سازی نشان داد، ترکیب این دو روش به صورت کارامدی کیفیت از دست رفته ی تصاویر را برگرداند، طوری که خوانایی کامل نوشته ها حاصل شد.

Keywords:

بازسازی متون , تصویر , نویز , الگوریتم P- نرم و گرادیان

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJDCS-3-1_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1351869/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ثبوتی، روح انگیز و بهبهانیا، ساراسادات،1399،ارائه یک روش جدید بازسازی متون در تصاویر نویزی مبتنی بر الگوریتم های P- نرم و بردار گرادیان،https://civilica.com/doc/1351869

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,364
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support