ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جداسازی امواج بالارونده وپایین رونده با استفاده از فیلترهای K‐L ، F‐K و فضایی میانی

Year: 1390
COI: SGSI15_176
Language: PersianView: 677
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جواد بانوی - کارشناس ارشد اکتشاف نفت، تهران دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات/
علیرضا مهری - کارشناس ارشد اکتشاف نفت، تهران دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات
مجید نبی بیدهندی - استاد دانشگاه تهران، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران

Abstract:

یکی از گامهای اساسی در پردازش اطلاعات پروفیل قائم لرزه ای، جداسازی امواج بالارونده و پایین رونده از یکدیگر است. با توجه به شیب متفاوت این امواج، از کلیه روشهایی که از الگوریتم فیلتر شیب برای جداسازی رخدادها استفاده می کنند، می توان بهره برداری کرد. از سوی دیگر فیلتر معکوس واهمامیخت لرزه ای در پردازش اطلاعات پروفیل قائم لرزه ای از اطلاعات پایین رونده محاسبه می شود و بر روی اطلاعات بالا رونده اعمال می شود. بنابراین جداسازی بهینه این امواج از یکدیگر تأثیر بسزایی در نتیجه نهایی خواهد داشت. در این مقاله از سه روش K-L ، F-K و فیلتر فضایی دوبعدی میانی برای جداسازی این امواج استفاده شده است. به منظور بررسی توانایی این سه روش، پردازش تا مرحله برانبارش کریدوری پیش رفته وهمخوانی مقطع برانبارش اطلاعات لرزه ای سطحی و مقطع برانبارش کریدوری مورد بررسی قرار گرفت. بررسی های انجام شده نشان می دهد، فیلتر فضایی میانی پاسخ مناسبتری را نسبت به دو روش K-L و F-K بهمراه دارد. دو روش K-L و F-K جداسازی نسبتاً مناسبتری را نسبت به روش فیلتر فضایی میانی ایجاد می کنند. اما از آنجا که فیلتر فضایی میانی تغییر کمتری در محتوای فرکانسی امواج ایجاد می کند، همخوانی مقطع برانبارش کریدوری این روش بیشتر از دو روش دیگر است.

Keywords:

پروفیل قائم لرزه ای، امواج بالارونده وپایی نرونده، فیلتر فرکانس-عدد موج، فیلتر دوبعدی میانی

Paper COI Code

This Paper COI Code is SGSI15_176. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/135383/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بانوی، جواد و مهری، علیرضا و نبی بیدهندی، مجید،1390،جداسازی امواج بالارونده وپایین رونده با استفاده از فیلترهای K‐L ، F‐K و فضایی میانی،15th Symposium of Geological Society of Iran ،Tehran،،،https://civilica.com/doc/135383

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Chopra, S., Alexeev, V., Lanteigne, J., 2004, New VSP wavefield ...
 • Haase, A.B., Stewart, R.R., 2010, Near-field seismic effects in a ...
 • Kupelikilic, Y.K.O., El Refae, A. T., 2006 , Vertical Seismic ...
 • Nuzzo, L. and Quarta, T., 2004, Improvement in GPR colherent ...
 • Rudzki, M., 2008, Coherent Noise Attenuation in the GPR Data ...
 • Zhao, A., Jiang, Y. and Wang, W., 2005, Signal-to-noise Ratio ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 30,722
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support