Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رفتار لرزه ای سازه تحت اثر تغییر ارتفاع قاب در سازه های با مهاربند زانویی

Year: 1400
COI: AUCEECONF01_082
Language: PersianView: 154
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد فضلعلیان - کارشناسی ارشد مهندسی عمران مهندسی سازه دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ملایر
حسن روستایی - استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ملایر

Abstract:

یکی از سیستم های سازه ای مقاوم در برابر زلزله برای سازه های فولادی، سیستم قاب با مهاربند زانویی است. یکی از این سیستم ها مهاربندی زانویی (KBF) شامل قاب با مهارقطری است که حداقل یک انتهای آن به جای اتصال به محل تلاقی تیر و ستون، به میان یک عضو زانویی متصل است و دو انتهای این عضو زانویی به تیر و ستون وصل می شود. در واقع با وارد آمدن نیروی مهاربند به این عضو ، سه مفصل پلاستیک در دو انتها و محل اتصال آن به مهاربند تشکیل می گردد و باعث جذب و استهلاک انرژی زلزله خواهد شد . با توجه به اهمیت افزایش ایمنی سازه به بررسی اثر تغییر ارتفاع قاب با مهاربند زانویی بر رفتار لرزه ای آن، به عنوان یک پارامتر تاثیرگذار بر رفتار سیستم لرزه ای با شکل پذیری و سختی جانبی مناسب بدون پرداخت هزینه زیاد و یا نیاز به تکنیک اجرایی خاصی پرداخته شد تا بتوان عملکرد مناسب تری برای سازه به وجود آورد.در این تحقیق برای مدلسازی و تحلیل به کمک نرم افزارهای المان محدود، چهذ مدل مورد نظر همراه با تمام جزئیات در نرم افزار آباکوس طراحی شده است. در ادامه برای صحت سنجی مدل ارائه شده از یک نمونه آزمایشگاهی مرجع که توسط محققان گذشته مورد آزمایش قرار گرفته بود، استفاده گردید. مشاهده شد با افزایش ارتفاع قاب مهاربندی زانویی، پارامترهای مقاومت و سختی الاستیک و پلاستیک با روندی کاهشی رو به بوده اما پارامتر شکل پذیری فزایش یافت.

Keywords:

تغییر ارتفاع قاب , مهاربند زانویی , رفتار لرزه ای سازه ها

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUCEECONF01_082. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1359354/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فضلعلیان، احمد و روستایی، حسن،1400،بررسی رفتار لرزه ای سازه تحت اثر تغییر ارتفاع قاب در سازه های با مهاربند زانویی،First International Conference on Architecture, Urban Planning, Civil Engineering and Environment،https://civilica.com/doc/1359354

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,106
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support