Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تبیین دفع پسماندهای شهری در شهرستان زاهدان

Year: 1400
COI: FSICONF04_012
Language: PersianView: 103
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد سلحشوری - کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری، شهرداری زاهدان.
امیر براهویی - کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری، شهرداری زاهدان.
حمید میربزرگ - دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری، شهرداری زاهدان.
جواد کردی - کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری، شهرداری زاهدان.

Abstract:

مدیریت پسماند در شهرهای بزرگ به شیوه های اصولی و با رعایت مسائل زیست محیطی، یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث در زمینه مدیریت شهری می باشد. امروزه با پیشرفت علوم و تکنولوژی یکی از مهمترین گزینه ها در مدیریت پسماند شهری، بازیافت آن است که با توجه به محدودیت مکان های مناسب دفن در محدوده های شهری و اثرات نامطلوب بر سلامت عمومی و محیط زیست و زیانهای اقتصادی آن، بهره برداری و بهینه سازی سیستمهای مدیریت پسماند با هدف بازیافت به صورت کمپوست از اولویتهای مهم شهرهای جهان به شمار میرود. یکی از عمده ترین آلاینده های محیط زیست که جزء لاینفک زندگی انسان محسوب می گردد، مواد زائد جامد است. امروزه با پیشرفت علوم، تکنولوژی تولید و مدیریت مواد زائد جامد نیز بسیار دگرگون شده است. رشد روز افزون جمعیت و به تبع آن افزایش تولید مواد زائد، وجود نگرانیهای خاص در خصوص کاهش منابع خدادادی و آلوده شدن منابع طبیعی موجود،کارشناسان را بر آن داشته که در چند دهه اخیر موضوع بازیافت مواد زائد جامد را در صدر برنامه های دفع زباله قرار دهند. رشد سریع شهرها و پیشی گرفتن آن از توانائی ها و منابع مدیران شهری ، ارائه خدمات شهری مناسب را برای مدیران شهری را به یک چالش عظیم تبدیل نموده است.

Keywords:

مدیریت پسماند , بازیافت , مدیریت شهری , برنامه های دفع زباله , آلوده شدن منابع طبیعی.

Paper COI Code

This Paper COI Code is FSICONF04_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1360176/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلحشوری، محمد و براهویی، امیر و میربزرگ، حمید و کردی، جواد،1400،بررسی و تبیین دفع پسماندهای شهری در شهرستان زاهدان،Fourth International Conference on Basic Sciences and Engineering Sciences،Tehran،https://civilica.com/doc/1360176

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 282
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support