Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

موانع توسعه رشته کشتی در سیستان

چهارمین کنفرانس بین المللی تربیت بدنی و علوم ورزشی
Year: 1400
COI: ICSPORT04_017
Language: PersianView: 76
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرتضی رضائی - دانشجوی دکترای مدیریت ورزشی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه مازندران. بابلسر. ایران
حجت حاجی پور - دانشجوی دکترای مدیریت ورزشی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد. مشهد. ایران
سعیده دهباشی - کارشناس علوم ورزشی دانشگاه پیام نور. زاهدان. ایران

Abstract:

ورزش کشتی یکی از مهمترین و با اهمیت ترین ورزشها در میان مردم ایران میباشد که علاقه مندان بسیاری در نقاط مختلف کشور را به خود مشغول دارد. هدف از این تحقیق بررسی موانع توسعه رشته کشتی در منطقه سیستان از نظر دست اندرکاران و ورزشکاران منطقه سیستان در استان سیستان و بلوچستان است که به دنبال بررسی این عوامل و تعیین اهمیت هر کدام از آنهاست. روش این تحقیق توصیفی-پیمایشی بوده و از نظر هدف یک تحقیق کاربردی است. جامعه آماری این تحقیق کلیه افراد مرتبط با رشته کشتی در منطقه سیستان میباشد که نمونه آماری آن بر اساس جدول مورگان ۱۹۰ نفر میباشد که محقق برای اطمینان بیشتر تعداد ۲۳۰ نفر را به عنوان نمونه آماری انتخاب کرده است. ابزار این پژوهش پرسشنامه عدم توسعه رشته ورزشی شاه منصوری و بالانژاد((۱۳۹۷ میباشد که به صورت تصادفی ساده در میان جامعه آماری توزیع شده است . برای تجزیه وتحلیل داده های تحقیق از آزمون تی تک نمونه ای و نرم افزار SPSS نسخه ۲۲ استفاده شده است. یافته های این تحقیق بیانگر ارتباط معناداری میان سه مولفه سازمانی و مدیریت، رسانه ای و ارتباطی و امکانات و منابع با میانگین فرضی و عدم ارتباط معنادار در عامل فرهنگی و اجتماعی بوده است. نتایج این تحقیق از وجود امکانات و منابع مالی ضعیف در ارتباط با این رشته در منطقه حکایت دارد، از دیگر عوامل مهم در عدم توسعه این رشته میتوان به توجه کم رسانه ها و مدیریت و سازماندهی ضعیف در این خصوص اشاره نمود که محققین برای توسعه و رشد این رشته توجه بدان را ضروری میدانند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSPORT04_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1362152/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضائی، مرتضی و حاجی پور، حجت و دهباشی، سعیده،1400،موانع توسعه رشته کشتی در سیستان،Fourth International Conference on Physical Education and Sports Science،Tehran،https://civilica.com/doc/1362152

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,783
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support