ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش انقلاب اسلامی در تحولات منطقه (مطالعه موردی فرهنگ و هویت تاریخی قفقاز)

نقش انقلاب اسلامی در تحولات منطقه (مطالعه موردی فرهنگ و هویت تاریخی قفقاز)
Year: 1400
COI: ELMCONF04_015
Language: PersianView: 80
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

موسی کاظم زاده - پژوهشگر حوزه فرهنگ، دین و رسانه دانشگاه تبریز
نسرین رفیعی - کارشناس مسئول فعالیت های فرهنگی و اجتماعی وکارشناس ارشد علوم سیاسی دانشگاه تبریز
اکبر کاظم زاده - دانشجوی دکتری تاریخ ایران بعد از اسلام دانشگاه تبریز

Abstract:

منطقه قفقاز به دلیل واقع شدن در منطقه حساس و استراتژیک اوراسیا، امروزه به دلایل ژئوپلتیک، ژئواستراتژیک وژئواکونومیک نگاه جهان، قدرتها، بازیگران منطقه ای و بین المللی را به خود جلب نموده و اهمیت فوق العاده تاریخی خود رامجددا بازیافته است. به سخن دیگر قفقاز که زمانی متمادی حیاط خلوت و حوزه نفوذ بلادرنگ شوروی بود و در ادوار متمادیتاریخ نیز محل منازعه و رقابت بازیگران بوده است، اکنون به محل رقابت دیگر قدرت های بزرگ کنونی تبدیل شده و هر کداماز بازیگران منطقه ای و جهانی به دنبال نفوذ و حضور تامین هرچه بیشتر منافع خود هستند.از این رو، این پژوهش بر آن است تا به شیوه توصیفی و تحلیلی و با استفاده از منابع کتابخانه ای با بررسی جایگاه قفقاز درمنطقه ضمن شناخت اجمالی وضعیت جغرافیایی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی این منطقه با ریشه های نژادی، فرهنگ و هویتتاریخی و مشترکات ساکنان آن با ایرانیان؛ به جایگاه ایران درحوزه قفقاز بپردازد. و در واقع در این تحقیق برای رسیدن وپاسخ به این سوال هستیم که چگونه کشور جمهوری اسلامی ایران با توجه به مشترکات تاریخی، فرهنگی، اجتماعی، دینی،مذهبی و ... که با کشورهای منطقه قفقاز دارد، ضمن تبدیل تهدیدها به فرصت ها، به این ترتیب منافع ملی خویش را ارتقاء بخشد.

Keywords:

قفقاز , تاریخ قفقاز , ایران , فرهنگ و هویت تاریخی ایران , موقعیت ژئوپولتیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is ELMCONF04_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1365937/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاظم زاده، موسی و رفیعی، نسرین و کاظم زاده، اکبر،1400،نقش انقلاب اسلامی در تحولات منطقه (مطالعه موردی فرهنگ و هویت تاریخی قفقاز)،Fourth Conference on Humanities New Developments in Science and Trans-Science،Mashhad،https://civilica.com/doc/1365937

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 23,213
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support