Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیلی بر نقش کامپوزیت های اف آر پی (FRP) در تقویت و مقاوم سازی سازه ها

هفتمین کنگره سالانه بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری
Year: 1400
COI: ICSAU07_0362
Language: PersianView: 84
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شادی بهرامی - دانشجوی کارشناسی معماری، گروه معماری، دانشکده معماری، واحد شاهین شهر، دانشگاه آزاد اسلامی، اصفهان، ایران
الهام پاینده - کارشناسی ارشد معماری، مدرس گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، شاهین شهر، اصفهان ، ایران

Abstract:

امروزه با افزایش جمعیت دنیا همواره نیاز به ساخت و ساز و همچنین نگهداری و مقاوم سازی سازه های موجود در حال گسترش است. تاثیر مفید استفاده علمی از محصولات پلیمری در بهبود عملکرد و مقاوم سازی در سال های اخیر به اثبات رسیده است، که ضرورت آشنایی هرچه بیشتر با این مواد را توجیه می نماید. درمیان این نوآوری ها FRP ( مواد کامپوزیت پلیمری تقویت شده با الیاف) از جایگاه ویژه ای برخوردار است و به طور روز افزون در حال توسعه است . در این تحقیق ابتدا کلیاتی درباره مقاوم سازی ، علل نیاز به مقاوم سازی ، انواع روش های آن و سپس در مورد کامپوزیت های پلیمری ، تاریخچه پیدایش آن ها ، تعریف کامپوزیت FRP ، انواع آن ، روش های ساخت و عملکرد کامپوزیت هاFRP ، امتیازات و مشکلات آنها توضیح داده شده است . در نهایت به این نتیجه گیری می رسیم که مواد کامپوزیت به علت تنوع و خواص خوبی که دارند در آینده نزدیک نقش تعیین کننده ای جهت مسلح کردن سازه های استراتژیک خصوصا سازه های دریایی و مقاوم سازی سازه های بتن آرمه اجرا شده در نواحی زلزله خیز خواهند داشت. این تحقیق از لحاظ دیدگاه کلی به صورت کاربردی توسعه ای با روش تحقیق اسنادی مروری، توصیفی و تحلیلی و مطالعات کتابخانه ای در پی آن است که تمامی موارد ذکر شده را به رشته تحریر درآورد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU07_0362. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1373644/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهرامی، شادی و پاینده، الهام،1400،تحلیلی بر نقش کامپوزیت های اف آر پی (FRP) در تقویت و مقاوم سازی سازه ها،6th. National Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/1373644

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,492
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support