Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عوامل موثر و روانشناختی محیط در ارتقای سطح کیفی زندگی در مجتمع های مسکونی

دهمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوآورانه در زمینه علوم، مهندسی و تکنولوژی
Year: 1400
COI: TETSCONF10_018
Language: PersianView: 50
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رحیم عسگری - کارشناسی ارشد معماری، استاد مدعو دانشگاه فنی و حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه، ایران
حسن عبدی زاده - دانشجوی کارشناسی معماری، دانشگاه فنی و حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه، ایران

Abstract:

امروزه با گسترش شهرنشینی و خارج شدن فضاهای زندگی از حالت سنتی به مدرن (آپارتمان نشینی)، مشکلات زیادی اعم از مشکلات روحی-روانی در افراد و کالبدی-عملکردی در فضاها به وجود آمده است. در صورت عدم رعایت نکات درست در طراحی چه به لحاظ معماری و چه به لحاظ روانشناختی، ساختمانهایی با کیفیت پایین ساخته میشود؛ ؛ اما مکانهایی که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند، ساختمانهای مسکونی هستند؛ اما همیشه در فضاهایی مانند: بیمارستانها و یا فضاهای اداری، موضوع محیط و اثرگذاری آن بر انسان، مهم واقع شده است اما در مورد ساختمانهای مسکونی که بیشترین و مهمترین فضاهایی که بیشتر ساعات افراد و خانواده در آن سپری میشود، فضای زندگی میباشدکمتر مورد توجه قارا گرفته است . از آنجایی که محیط و آدمی متاثر از هم هستند، خلل بسیاری در این باب ایجاد شده است که در صورت عدم توجه به این موضوع، با مشکلات متعددی برخورد خواهیم کرد و در پی آن، از کیفیت محیط زندگی کاسته و متقابلا رضایت افراد ساکن در ساختمانها پایین می آید. که با مطالعات روانشناختی می توان تاثیر خوبی بر سطح زندگی در این مکان ها نمود هدف از این مقاله ، بررسی عوامل متعدد در به وجود آمدن ساختمانهایی با کیفیت پایین در فضای زندگی است. روش انجام شده نیز از نوع کیفی برخوردار بوده که با تحلیل و بررسی مبانی نظری، به جمع بندی انتهایی رسیده شده است. بعد از بررسی و شناسایی عوامل مختلف، و مهم تر از همه تهیه جدول هایی جهت ارایه راهکار هایی جهت بهبود عملکرد ساختمان های مسکونی در آینده می باشد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TETSCONF10_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1380142/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عسگری، رحیم و عبدی زاده، حسن،1400،عوامل موثر و روانشناختی محیط در ارتقای سطح کیفی زندگی در مجتمع های مسکونی،10th International Conference on Innovative Technologies in Science, Engineering and Technology،https://civilica.com/doc/1380142

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,593
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support