Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه تاثیر سن کشت بر فعالیت ضد باکتریایی فنازین ۱-کربوکسیلیک اسید استخراج شده از سویه سودوموناس آئروجینوزاMUT ۳ بر علیه باکتری های خورنده فولاد

Year: 1393
COI: JR_NCMBJ-5-17_005
Language: PersianView: 42
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوذر نیکزاد - ۴. Tehran's Malek Ashtar University of Technology
سید یونس صالحی - ۴. Tehran's Malek Ashtar University of Technology
علی بهرامی - ۴. Tehran's Malek Ashtar University of Technology
داریوش عربیان - ۴. Tehran's Malek Ashtar University of Technology
محمد داوود غفاری - ۳. Tehran, Shahed University
محمد رضا معصومیان - ۴. Tehran's Malek Ashtar University of Technology

Abstract:

 سابقه و هدف: از مخرب ترین نوع خوردگی، خوردگی زیستی می باشد که حدود ۴۰-۲۰ درصد خسارات ناشی از خوردگی را در پی دارد. از روش های مقابله با خوردگی زیستی تولید محصولات متابولیکی از باکتری ها که خود نقش ضد باکتریایی دارند و مانع از رشد و تکثیر باکتری های خورنده و خزه ها و جلبک های دریایی در سطوح فلزات می شوند می توان نام برد. مواد و روش ها: با توجه به اهمیت موضوع در این پژوهش یک ترکیب زیستی ضد باکتری تولید شد که اثر کشندگی آن روی باکتری های خورنده فولاد که از تاسیسات دریایی جداسازی شده بود مورد بررسی قرار گرفت. پس از شناسایی مشخص شد که ترکیب زیستی تولید شده فنازین ۱- کربوکسیلیک اسید می باشد. تولید آنتی باکتریال فنازین ۱-کربوکسیلیک اسید (PCA) از باکتری سودوموناس آئروجینوزا ۳MUT در هفت روز به صورت ناپیوسته بررسی شد. یافته ها: آنچه آزمایشات نشان داد بیشترین میزان تولید وزنی عصاره ضد میکروبی مربوط به روز ششم با تولیدی برابر g/l۳۱۳/۰ بود اما با تست فعالیت آنتی باکتریال مشاهده شد هاله عدم رشد و منطقه بازدارندگی در روز چهارم نسبت به روزهای دیگر بزرگتر بوده و آنالیزکروماتوگرافی مایع با فشار بالا (HPLC) نشان دهنده خلوص بیشتر PCA در این روز می باشد. نتیجه گیری: با توجه به نتایج به دست آمده می توان اثرضد باکتریایی آنتی باکتریال تولیدی را پس از چهار روز کشت بیشتر از روزهای دیگر قلمداد کرد و درپژوهش های آینده بر روی فرمولاسیون این ماده زیستی در رنگ های دریایی به کار برد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_NCMBJ-5-17_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1382171/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نیکزاد، ابوذر و صالحی، سید یونس و بهرامی، علی و عربیان، داریوش و غفاری، محمد داوود و معصومیان، محمد رضا،1393،مقایسه تاثیر سن کشت بر فعالیت ضد باکتریایی فنازین ۱-کربوکسیلیک اسید استخراج شده از سویه سودوموناس آئروجینوزاMUT ۳ بر علیه باکتری های خورنده فولاد،https://civilica.com/doc/1382171

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,763
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support