Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رویکردی جد ید برای ارتقا طبقه بندی احساسات نقدهای فارسی با استفاده از شبکه عصبی کانولوشنی و طبقه بند رای اکثریت

Year: 1400
COI: DTIS01_046
Language: PersianView: 131
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میلاد وزان - دانشگاه تبریز، گروه علوم کامپیوتر، تبریز

Abstract:

با توجه به توسعه سریع برنامه های کاربردی مبتنی بر اینترنت همانند رسانه های اجتماعی، تجزیه و تحلیل احساسات به یکی از حوزه هایتحقیقاتی پرکاربرد پردازش زبان طبیعی و یک ابزار مهم استخراج نظرات از متون تبدیل شده است. چراکه حجم بسیار بزرگی از نظرات ونقدها امروزه از طریق رسانه های اجتماعی ایجاد می شود و این نظرات از اهمیت زیادی برخوردار هستند. با این حال، تحلیل وخلاصه سازی دستی آنها نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی دارد. از این رو تحلیل احساسات پا به عرصه گذاشته تا با ایجاد یک سیستمخودکار به سازماندهی و تحلیل آنها بپردازد. طی سال های اخیر استفاده از یادگیری عمیق در تحلیل احساسات نتایج قدرتمندی را ازخود نشان داده است. با این حال، ایجاد یک مدل به تنهایی ممکن است بهترین پیش بینی ها را ارائه ندهد و دچار خطاهایی همانند بایاسو واریانس بالا شود. در راستای کاهش این خطاها و ارتقا کارآیی پیش بینی ها ی مدل، ترکیب چندین مدل که به عنوان یادگیری گروهیشناخته می شود، ممکن است نتایج بهتری را ارائه دهد. از این رو، هدف اصلی این مقاله ایجاد یک مدل مبتنی بر یادگیری گروهی بااستفاده از چندین شبکه عصبی کانولوشنی و طبقه بند رای اکثریت است تا به ارتقا تحلیل احساسات در نقدهای فارسی بپردازد. مدلپیشنهادی بروری دو مجموعه داده نقدهای محصولات الکترونیکی و فیلم های سینمایی توسط اعتبارسنجی ۵- بخشی و ۱۰- بخشی ارزیابی شد. نتایج بدست آمده حاکی از آن است که این رویکرد جدید سبب افزایش کارآیی مدل تحلیل احساسات در زبان فارسی می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTIS01_046. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1384008/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وزان، میلاد،1400،رویکردی جد ید برای ارتقا طبقه بندی احساسات نقدهای فارسی با استفاده از شبکه عصبی کانولوشنی و طبقه بند رای اکثریت،Digital Transformation and Intelligent System،Larestan،https://civilica.com/doc/1384008

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 23,213
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support