Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ظرفیت های نقاشی قهوه خانه ای دوره قاجار و تاثیر آن در عناصر فرمی، نمایشی، شنیداری و دیداری در سینمای ایران

همایش ملی جلوه های هنر و معماری مکتب زند و قاجار شیراز
Year: 1400
COI: APZQS01_103
Language: PersianView: 94
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمحسن سجادی - دانشجوی دکتری پژوهش هنر دانشگاه هنر تهران، تهران، ایران

Abstract:

نقاشی قهوه خانه ای از هنرهای تصویری و نمایشی ایرانی می باشد که نقش زیادی در پاسداری و حفظ داستان های ملی داشتهاست. این هنر در دوران قاجار و بعد از آن به عنوان یک وسیله ارتباط جمعی مورد توجه عموم مردم بوده است. این هنر بهسبب عامیانه بودن و ویژگی رسانه بودن آن می تواند در رسانه های جدید مانند سینما مورد استفاده قرار بگیرد. برای ایجادسینمایی مطابق با شاخص های بومی و فرهنگ ایرانی، به همان اندازه که به دقت، پژوهش و کشف عناصر فرهنگی و اجتماعیامروز جامعه ایرانی نیازمند است، به جست و جو و شناخت عناصر بومی فرهنگی که در هنرهای سنتی به کار رفته، نیز نیازاست. این پژوهش قصد دارد ظرفیت های این هنر را بررسی کرده، و قراردادهای به کار برده شده در آن را بررسی کند و زمینهرا برای کاربرد این عناصر در سینمای ایران فراهم کند. اما برای ارتباط بین دو هنر، ابتدا باید قرارداد های به کار برده شده دررسانه مبدا را جست و جو کرد و سپس با ابزارهای مناسب در رسانه مقصد به کار برد. در مسیر این پژوهش، تمرکز بر عناصرفرمی بوده است و عناصر نمایشی، شنیداری و دیداری هر کدام به صورت جداگانه در نقاشی قهوه خانه ای مورد بررسی قرارمی گیرد. در بخشی از این پژوهش به معرفی نقاشان این هنر پرداخته میشود و آثار محمد مدبر و حسین قوللر آقاسی بررسیمی شود. در این پژوهش به روش توصیفی- تحلیلی عناصر و قرار دادهای خاص این هنر که نزدیکی زیادی با مفاهیم و عناصر فرمی، نمایشی، شنیداری و دیداری در سینما دارد، استخراج و بررسی می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is APZQS01_103. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1384114/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سجادی، سیدمحسن،1400،بررسی ظرفیت های نقاشی قهوه خانه ای دوره قاجار و تاثیر آن در عناصر فرمی، نمایشی، شنیداری و دیداری در سینمای ایران،National Confrence on artistic parades of Zand and Qajar schools in Shiraz،Shiraz،https://civilica.com/doc/1384114

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,536
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support