ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی استفاده از نقش مایه اسلیمی در طرح جلدهای کتب مذهبی در دهه ۸۰ و ۹۰

Year: 1400
COI: RICCONF06_049
Language: PersianView: 262
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فائزه کشت بان - کارشناسی ارشد ارتباط تصویری، موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی هنر شیراز
لیلا کسایی - استاد راهنما، کارشناسی ارشد انیمیشن(عضو هیات علمی و مدیرگروه هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحدفسا و مربی موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی هنر شیراز)، فارس، شیراز، ایران

Abstract:

مقاله حاضر بر آن است تا به چگونگی استفاده ی نقوش؛ از جمله نقشمایه اسلیمی در طرح جلدهای کتب مذهبی در دهه ۸۰ و۹۰ بپردازد. و آن را از منظر ارزشگذاری معنوی مورد بررسی قرار دهد. موضوع، مورد مطالعه و تفکیک قرار گرفته است. روشهای توصیفی- تحلیلی از نوع کیفی و میدانی و همچنین مشاهده ای، روشهای استفاده شده دراین پژوهش است. شیوه گردآوری داده ها و اطلاعات پژوهش شامل: کتابخانه ها، مکانهای مذهبی، جستجوی اینترنتی،استفاده از عکاسی، جمع آوری نقوش و مطالب بوده است. برای رسیدن به این اهداف با توجه به محدودیتهای زمانی و مکانی پژوهش، گردآوری داده ها بسیار مشکل انجام شده است، در جستجو، مشاهده و جمع آوری جلد کتب،هرچند که کتب مذهبی به تعداد نامحدود و سالهای متوالی انتشار، یافته است اما کثرت کتابهای مذهبی دلیلی بر کیفیت موجود نبوده است. انتخاب و تفکیک آثار و جلدهای کتب مذهبی در دهه سال های ۸۰ و۹۰ با توجه به موضوع و دامنه تحقیق مشخص شده نیاز به توضیحات علمی و روش هدفمند داشت که تلاش گردید با توجه به الزام جامعه پژوهشی، صورت پذیرد. طرح جلد کتابهای مذهبی تاکنون با بی توجهی همراه بوده است و اگر مورد توجه قرار بگیرد، میتواند آثار هنرمندانه و ماندگاری را، که دارای خلاقیتهای هنری است در این زمینه شاهد بود و باعث بهبود کیفیت آثار گرافیکی به خصوص در حوزه طراحی جلدهای کتب مذهبی (قرآن، کتب ادعیه و مفاتیح الجنان) که هر ساله توسط ناشران زیادی در سراسر کشور با شمارگان قابل توجه به چاپ میرسند بینجامد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RICCONF06_049. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1384714/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کشت بان، فائزه و کسایی، لیلا،1400،بررسی استفاده از نقش مایه اسلیمی در طرح جلدهای کتب مذهبی در دهه ۸۰ و ۹۰،6th International Conference on Religious Research, Islamic Science, jurisprudence and law in Iran and Islamic World،Tehran،https://civilica.com/doc/1384714

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support