ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پایداری لوله های مدفون تحت اثر امواج دریا (ارزیابی فشار حفره ای ناشی از موج در اطراف لوله)

Year: 1383
COI: 090_9393506956
Language: PersianView: 1,321
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهروز گتمیری - دانشیار دانشکده فنی دانشگاه تهران
سینا حسنعلی عراق - دانشکده فنی دانشگاه تهران

Abstract:

فعّالیتهای مهندسی در نواحی ساحلی و فراساحلی، مسائل فراوانی را در رابطه با اندر کنش امواج با بستر خاکی ایجاد کرده اند که از نقطه نظر عملی از اهمّیت فراوانی برخوردار است. با چشم پوشی از اثرات تراکم پذیری سیّال حفره ای و نیز ارتجاعی بودن ساختار خاک، به همان معادلة لاپلاس بعنوان معادلة حاکم بر میدان فشار آب حفره ای در داخل بستر خواهیم رسید. جوابهای مربوط به توزیع فشار حفره ای ناشی از موج در اطراف لوله در این حالت قبلاً منتشر شده است. در حالیکه اگر تراکم پذیری سیّال حفره ای و ارتجاعی بودن شبکة خاک را هم منظور نماییم، به معادلات تئوری همبستة یک محیط متخلخل و ارتجاعی خواهیم رسید، که تحلیل این معادلات همبسته به مراتب پیچیده تر از حالات پیشین است. عمل موج باعث تغییر مکان خاک شده و تنشهایی را در فصل مشترک خاک-لوله ایجاد می کند. افزایش فشار آب حفره ای در سطح لوله، باعث ناپایدار شدن خاک اطراف لوله شده و در نهایت منجر به روانگرایی خواهد شد. هدف اصلی این تحقیق، ارائة یک ارزیابی نظری از توزیع فشار آب حفره ای ناشی از موج در اطراف یک لولة مدفون در بستر متخلخل و ارتجاعی می باشد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is 090_9393506956. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/139/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گتمیری، بهروز و حسنعلی عراق، سینا،1383،بررسی پایداری لوله های مدفون تحت اثر امواج دریا (ارزیابی فشار حفره ای ناشی از موج در اطراف لوله)،1st National Congress on Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/139

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Putnam, J.A., "Loss of Wave Energy due to Percolation in ...
 • Sleath, J.F.A., ' ' Wave- induced Pressures in beds of ...
 • Yamamoto, T. et al., "On the Response of a Poro-Elastic ...
 • Madsen, O.S., _ _ Wave -induced Pore Pressures and Effective ...
 • MacPherson, H., "Wave Forces On Pipeline Buried in Permeable Seabed", ...
 • McDougal, W.G. et al., _ ' Wave -induced Forces On ...
 • Jeng, D.S. and Cheng, L., _ _ W ave-induced Seabed ...
 • Mei, C.C. and Foda, M.A., _ ' Wave- induced Stresses ...
 • Biot, M.A., "General Theory of Three Dimensional Consolidation _ _ ...
 • Nyhus, K.A. and Moshagen, H., _ ' Hy drodynamic Forces ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 67,976
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support