Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهبردهای جذب گردشگر به شهرستان محلات با تکنیک SWOT

Year: 1390
COI: TMSD01_113
Language: PersianView: 1,298
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عیسی ابراهیم زاده - دانشیاردانشکده جغرافیا و برنامه ریزی محیطی دانشگاه سیستان و بلوچستان
راضیه ولاشجردی فراهانی - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی توریسم دانشگاه سیستان و بلوچستان

Abstract:

صنعت گردشگری امروزه یکی از ارکان اصلی تجارت جهانی محسوب شده و فعالیت های مربوط به آن یکی از اشتغال آفرین ترین صنایع دنیا به حساب می آید، از این رو بسیاری از کشورها در رقابتی نزدیک و فشرده، در پی افزایش بیش از پیش منافع و عوایدحاصل از آن هستند تا از این رهگذر برای ملتهایشان تنوع درآمد و اشتغال ایجاد کنند. ایران نیز با منابع غنی جذب گردشگر( بعنوان یکی از ۵ کشور برتر در زمینه میراث فرهنگی و تنوع طبیعی) میتواند در این رقابت جهانی فعالانه شرکت نموده واز این منبع سرشارسهمی شایسته و درخور داشته باشد. شهرستان کوهپایهای محلات واقع در استان مرکزی به عنوان یکی از مهمترین قطب های پرورشگل در کشور که در عین حال از پتانسیلهای دیگر گردشگری همچون؛ چشمه های آب معدنی، معادن سنگ، انواع باغ ها و مزارع پرورش گل، درختان کهنسال، مجتمع آب درمانی و آب گرم، پارک سرچشمه، آثار سلوکی خورهه، آتشکده ساسانی و دیگر جاذبه هایفرهنگی و مذهبی، صنایع دستی ارزشمند و غیره نیز برخوردار است، دارای مزیت نسبی ویژهای در این زمینه میباشد. این تحقیق باروش توصیفی– تحلیلی و با هدف شناسایی و تحلیل توانهای گردشگری این شهرستان صورت گرفته است. نتایج حاصل از تحلیلهایSWOT در این پژوهش حاکی از این واقعیت است که شهرستان محلات با وجود قابلیت های گوناگون طبیعی، انسانی و تاریخی- فرهنگی، ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری استان وکشور را دارا می باشد. گرچه در زیر ساختها، تبلیغات، مدیریت و غیره با موانع ای روبروست، لیکن یافته های حاصل از این تحقق و تجزیه و تحلیل های آن عمدتا با بهره گیری از راهبردهای رقابتی تهاجمی so) که تمرکز برحداکثر- حداکثرسازی نقاط قوت درونی و فرصتهای بیرونی دارد و شرایط را برای بهرهمندی هرچه بیشتر فرصت های محیط بیرونی فراهم می نماید تا از نقاط قوت خود حداکثر بهره را ببرد و بر این اساس توانمندی و قابلیتهایش را با استفاده ازاین قوتها و فرصتها به حداکثر ممکن برسا ند، راهبردهای رهگشایی را جهت بهبود وضع موجود و ساماندهی وضعیت توریسم شهرستان ارائه نموده که در متن مقاله به تفصیل آمده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TMSD01_113. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/139175/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیم زاده، عیسی و ولاشجردی فراهانی، راضیه،1390،راهبردهای جذب گردشگر به شهرستان محلات با تکنیک SWOT،01st International Conference on Tourism Management and Sustainable Development،Marvdasht،https://civilica.com/doc/139175

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • - ابراهیم زاده، عیسی و شمس الله کاظمی زاد و ...
 • - اسفندیاری و مهندسین مشاور اسپادانا(1389): سند توسعه گردشگری شهرستان ...
 • - سقایی، مهدی وعزت اله مافی(1387): کاربرد مدل MS_SWOT درتحلیل ...
 • - علایی مقدم، جواد ولیلا بنی جمالی(1386): گزارش بررسی وشناسایی ...
 • - فرزین، محمد رضا(1383): اقتصاد گردشگری، انتشارات چاپ ونشر بازرگانی، ...
 • - قروه نژاد، حسن(1386): مقدمه بر توسعه گردشگری ومهمانپذیری، انتشارات ...
 • - کاظمی، علی وعلی صنایعی(1389): شناسایی مزیت های رقابتی در ...
 • -مهدوی، داوود(1383): نقش توریسم در توسعه نواحی روستایی پیرامون شهرها ...
 • -موسایی، میثم(1383): تخمین تابع تقاضای توریسم در ایران، فصلنامه پژوهشنامه ...
 • -مافی، عزت اله ومهدی سقایی(1388): کاربرد مدل SWoT در تحلیل ...
 • - محلاتی، صلاح الدین(1380)درامدی بر جهانگردی، تهران، انتشارات دانشگاه شهید ...
 • 29 Sep 2011 Islamic Azad University Marvdasht Branch, Fars, Iran ...
 • _ Holyeva, vanka(2003)" a vision of tourism and the hotel ...
 • 29 Sep 2011 Islamic Azad University Marvdasht Branch, Fars, Iran ...
 • 29 Sep 2011 Islamic Azad University Marvdasht Branch, Fars, Iran ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 11,819
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support