Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Research
Title

شناسایی کمی و کیفی آبهای گرم معدنی استان و ارزیابی سرمایه گذاری بر روی آنها

نوع محتوی : طرح پژوهشیYear: 1391
کد COI Research: R-1391815تاریخ درج در سایت: 17 بهمن 1400
زبان اصلی Research: Persian دسته بندی علمی Research: مهندسی آب و هیدرولوژی
View: 149Pages: 184

Buy and Download

برای دریافت فایل این Research ابتدا در پایگاه سیویلیکا عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک نمایید

Authors

Abstract:

غنای میراث فرهنگی و ارزشمند بودن موهبت های طبیعی و جغرافیایی در سرزمین باستانی ایران بر ساکنان این مرز و بوم پوشیده نیست . هر انسانی که در هر گوشه از این آب و خاک زندگی میکند ، با   جلوه های زیبای طبیعی و میراث فرهنگی پیرامون خود آشناست . ایران جهانی است در یک " مرز " . جهانی که اقلیم های گوناگون را در خود جای داده است . مجموعه آثار شگفت انگیز طبیعی تاریخی و فرهنگی ایران در نوع خود بی نظیر و یگانه اند و ازچنان ارزشی برخوردارند که میتوانند در فرایند توسعه کشور به عنوان     ذخیره های پایان ناپذیر خصوصا با کاهش و یا  پایان یافتن درآمدهای نفتی، به اهرم موثر توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی ، گسترش ایران شناسی ، تفاهم ملی و بین المللی تبدیل شوند. درحالی که رویکرد کشور به استانداردهای صنعت جهانگردی به آرامی در حال شکل گیری و تکامل است ، ضرورت مطالعه بررسی چشمه های آبگرم استان آذربایجان غربی در راستای جذب توریست واستفاده از خواص درمانی  آن ها یکی از الزامات مورد نیاز توسعه این صنعت در این استان میباشد .

استان آذربایجان غربی یکی از کانون های مهم آب معدنی و آبگرم کشور محسوب میشود و در اقصی نقاط این استان آب های گرم متعددی با خواص ویژه وجود دارد که در طول هزاران سال مورد استفاده مردم قرار گرفته است . این چشمه ها که امروزه نیز متاسفانه بصورت ابتدایی مورد استفاده مردم بومی قرار میگیرد، میتواند یکی از منابع مهم صنعت جهانگردی منطقه محسوب گردد. امید است این تحقیق که نگارنده از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است، قدمی کوچک در شناساندن چشمه های آب گرم استان در این راستا باشد.

در این تحقیق ابتدا به وضعیت صنعت جهانگردی در کل جهان اشاره خواهیم داشت و سعی خواهیم کرد که جایگاه ایران در این صنعت را با توجه به آمارهای موجود جهانی شفاف تر بیان داریم. لذا، فصل اول این تحقیق به آخرین وضعیت جهانگردی در سال ۲۰۱۱ اختصاص داده شده است. در فصل دوم ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آبهای معدنی و گرم مورد بررسی قرار گرفته و در فصل سوم مشخصات و ویژگی های چشمه های آبگرم استان آذربایجان غربی که حاصل مطالعات میدانی محقق می باشد ارائه گردیده است.

در اینجا لازم به تشکر و سپاسگزاری از اهالی بومی مناطق مختلف که ما را در جستجو و پیدا کردن چشمه های ناشناخته آب گرم کمک و همیاری کرده اند را بر خود لازم می دانم.

Research COI Code

This Research COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1391815/

فهرست مطالب Research

(برای نمایش کلیک نمایید)

تهیه کنندگان Research

کارفرمای پروژه:
مجری پروژه:
در بخش لیست سازمانها می توانید لیست سازمانهای کارفرما و مجری پروژه های علمی و گزارشهای تحقیقاتی ارتباط با صنعت دانشگاهها را مشاهده نمایید.

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support