محاسبه اعتمادپذیری شبکه های جریان تصادفی چند کالایی

Publish Year: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 871

متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

ICIORS01_139

تاریخ نمایه سازی: 16 فروردین 1391

Abstract:

در شبکه های جریان تک کالایی، ظرفیت سیستم برابر ماکزیمم مقدار جریان ارسالی از منبع به مقصد تعریف می شود، بدیهی است که ظرفیت سیستم برای یک شبکه جریان قطعی، مقدار ثابتی است ولی برای یک شبکه جریان تصادفی (شبکه ای که در آن ظرفیت هر کمان، مقداری تصادفی است) متغیراست. از این رو لازم است اعتمادپذیری سیستم محاسبه گردد. این محاسبه از دو راه انجام می‌شود؛ احتمال اینکه ظرفیت سیستم از D بزرگتر شود و یا از D کمتر شود که D یک بردار سطح ظرفیت معین می‌باشد(لازم به ذکر است که در حالت تک کالایی، این دو راه مکمل یکدیگر می باشند و در حالت P کالایی (P≥2)، دو راه متفاوت می باشند). دو راه مذکور به ترتیب برحسب مسیرهای مینیمال و برشهای مینیمال محاسبه می‌شوند. در این مقاله پس از معرفی تخصیص جریان، با استفاده از خواص برش های مینیمال الگوریتم کارایی برای محاسبه اعتمادپذیری سیستم در حالت کلی، با P نوع کالا، پیشنهاد می‌گردد، به طور تجربی این الگوریتم نسبت به روش ها و الگوریتم های مشابه که از برشهای مینیمال استفاده نمی کنند، به مراتب بهتر است.

Authors

حسن صالحی فتح آبادی

دانشگاه تهران

علی ابراهیم نژاد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :
  • AL-Ghanim AM. 1999: A heuristic technique for generating minimal paths ...
  • Lin Yk. 2001: On reliability evaluation of a stochastic _ ...
  • R. K. Ahuja, T. L. Magnanti, and J. B. Orlin, ...
  • نمایش کامل مراجع