Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مصیبت دزدان دریایی؛ آثار اقتصادی دزدی دریایی

همایش بین المللی توسعه پایدار دریا محور
Year: 1400
COI: KMSU03_018
Language: PersianView: 123
This Paper With 25 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 25 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا فخرایی پور - دانش آموخته حمل و نقل دریایی، دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر،
کسری پورکرمانی - استادیار دانشکده اقتصاد، دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

Abstract:

علاوه بر درگیری های درون کشوری و بین ایالتی در آفریقای شرقی، در فقدان توان دولتی و حضور گروه های تروریستی، دزدی دریایی تهدیدی جدی و دائمی بر امنیت اقتصادی است. درواقع، از منظری اقتصادی، دزدان دریایی با افزودن بر ناامنی ناظر به تحویل سریع کالاهای صادراتی، بر تجارت بین الملل اثر می گذارند. هدف پژوهش حاضر، این است که آثار اصلی دزدی دریایی بر اقتصاد را –که تاکنون بسیار کم تحلیل شده است- بررسی کند. تجربه ی مدیریت بهتر توسط شرکت های کشتی رانی (مثلا در مقاوم سازی کشتی ها یا عملیات گریز) و یک عملیات نیروی دریایی پیشگیرانه در منطقه، به تثبیت این نکته که دزدان دریایی از لنگرهایشان بیرون نمی آیند، کمک کرده است؛ بنابراین، برای مبارزه با دزدی دریایی، جامعه ی بین الملل باید در سطحی بین المللی در تقویت قوانین دریایی و اجرایان مشارکت کند؛ در سطح محلی نیز باید در کمک به مقامات سومالی برای بازیابی نیروهای محافظتی ساحل و طراحی سیستم قضایی مدرن که متشکل از حاکمیت قانون، دادگاه ها و نیروهای پلیس است، مشارکت کند.اما ریشه ی این مشکلات به خارج از دریا هم مربوط می شود و تا وقتی که سومالی به حدی از ثبات و رونق نرسیده، شبح دزدی دریایی در سال های آتی بر روی این ساحل خواهد بود؛ بنابراین، باید برای حمایت بیشتر در جهت ایجاد شغل و پروژه های تجاری برای سومالی های جوان، تلاش ویژه ای صورت بگیرد تا اینکه به بازگشت به دزدی دریایی وسوسه نشوند. برای این کار، ایجاد زیرساخت های کافی مثل مدرسه، بهداشت و حمایت از ان جی اوها و جامعه ی مدنی، مطلقا ضروری است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is KMSU03_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1402586/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فخرایی پور، حمیدرضا و پورکرمانی، کسری،1400،مصیبت دزدان دریایی؛ آثار اقتصادی دزدی دریایی،International Conference on Marine Sustainable Development،https://civilica.com/doc/1402586

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,341
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support