Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه رفتار غیرخطی هندسی همزمان با رفتار غیرخطی مصالح در سازه گنبدهای فضاکار و در حالت استاتیکی

هشتمین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری
Year: 1400
COI: CEUCONF08_429
Language: PersianView: 67
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

خلاصه سازه های فضاکار (Space Structure) به دلیل نیازمندی بشر از گذشته دور تا حال در پوشش فضاهای وسیع، از جمله سیستم هایی هستند که با قابلیت بالا در این زمینه همواره در مکان های مختلف مانند ورزشگاه ها، آمفی تئاترها، آشیانه های هواپیما، سالن های اجتماعات و نمایشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته و می گیرند. رفتار این سازه ها در مقابل بارهای وارده و از جمله ظرفیت باربری آنها به دلیل دارا بودن دهانه های بزرگ از مسائلی است که همواره مورد توجه محققان قرار گرفته است. در روند عادی در محاسبه معمولا رفتار سازه در محدوده الاستیک (Elastic Behavior) مورد توجه قرار می گیرد. در این مقاله سعی برآن شده است تا رفتار گونه ای از این نوع سازه ها به نام سازه های گنبدی (Braced Dome) [۱] در محدوده بعد از رفتار الاستیک یعنی محدوده غیرخطی از لحاظ مصالح (Material Non-Linear Behavior) و همچنین محدوده غیرخطی از لحاظ هندسه Geometrical Non-Linear Behavior)) یعنی بروزتغییر شکل های بزرگ به صورت توام (Material & Geometrical Non-Linear Behavior) تحت بارهای استاتیکی مورد بررسی قرار گیرد. به همین منظور مدلی کوچک از این نوع سازه ها انتخاب و با بارگذاری مرحله به مرحله، ظرفیت باربری آن تحت دو حالت یعنی "رفتار الاستیک خطی" و "رفتار غیرخطی از لحاظ مصالح (رفتار پلاستیک ) و از لحاظ هندسی(تغییر شکل بزرگ)" مورد بررسی قرار گرفته است. هدف از این تحقیق مقایسه ظرفیت باربری این نوع سازه ها از لحاظ رفتارهای مذکور می باشد که امید است زمینه ای تازه در استخراج ضرایب اطمینان در طراحی این نوع سازه ها ایجاد نموده و نتایج آن در تدوین آیین نامه های تخصصی سازه های فضاکار مثمر ثمر واقع گردد.

Keywords:

کلمات کلیدی: سازه های فضاکار , تحلیل خطی , تحلیل غیر خطی , رفتار الاستیک , رفتار غیر خطی مصالح , رفتار غیرخطی هندسی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF08_429. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1402814/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عزیززاده فروزی، حمیدرضا و درانی عرب، کریم،1400،مطالعه رفتار غیرخطی هندسی همزمان با رفتار غیرخطی مصالح در سازه گنبدهای فضاکار و در حالت استاتیکی،8th National Conference on Applied Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Management،Tehran،https://civilica.com/doc/1402814

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support