Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ارزش و اهمیت گیاهان دارویی در درمان بیماری های انسان از منظر قرآن و حدیث

دومین همایش ملی پژوهشهای میان رشته ای قرآن و انگاره های علوم زیستی
Year: 1400
COI: QAND02_135
Language: PersianView: 94
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم امامی قرا - کارشناسی ارشد اصلاح نباتات دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری
رقیه اصغرزاده - کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی،دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

Abstract:

گیاهان یکی از اجزای اصلی جهان هستی می باشند. انسان ها، گیاهان را به عنوان دارو از زمان های بسیار قدیم مصرف می کردند. بعد از مشاهدات و تجربیات زیاد گیاهان دارویی به عنوان منابع دارویی شناخته شدند. بنابراین درمان از طریق این گیاهان بعداز مشاهدات وتجربیات زیاد گیاهان دارویی به عنوان منابع دارویی شناخته شدند. بنابراین درمان از طریق این گیاهان به تمدن اولیه انسان برمی گردد. دراین مقاله با بررسی آیات مرتبط و مراجعه به تفاسر و روایات، به بررسی گیاهان دارویی در کتاب مقدس قرآن است و احادیث پرداخته شده است تااهمیت جایگاه آن ها وغنای فرهنگی پزشکی اسلامی را بیان نماییم. کتاب قران هدایتی برای مسلمانان است که در آن از گیاهان دارویی همانند کافور، درخت خرما، انجیر، زنجبیل، انگور، سیر، عدس، زیتون، پیاز، انار، کدو، ریحان، درخت گز، سیواک، خردل، اقاقیا، خیار، تره و... اشاره شده است. مادر این پژوهش به بررسی برخی از این گیاهان دارویی از جمله خرما، کدو و ریحان پرداختیم. با مروری بر آنها می توان به نتیجه دست یافت که از منظر قران، اهمیت گیاهان در تغذیه ی انسان بیشتر از سایر مواد خوراکی است، به گونه ای که حتی در بیان خوراک ها و نعمت های بهشتی نیز خداوند میوه ها را بر گوشت مقدم داشته است گیاهان علاوه بر تغذیه ی انسان، به عنوان دارو درمان بیماری های او نیزکاربر دارند و قرآن کریم در داستان حضرت یونس (ع) و ماجرای به دنیا آمدن حضرت عیسی (ع) به این نقش گیاهان اشاره دارد. بنابراین با عنایت به ایات قران کریم و روایات مربوطه، اهمیت توجه بیشتر به گیاهان در رژیم غذایی و تهیه ی دارو و درمان بیماری ها به روشنی آشکارمی گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is QAND02_135. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1405656/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امامی قرا، مریم و اصغرزاده، رقیه،1400،بررسی ارزش و اهمیت گیاهان دارویی در درمان بیماری های انسان از منظر قرآن و حدیث،The Second National Conference on Interdisciplinary Research in the Qur'an and the Concepts of the Life Sciences،Sari،https://civilica.com/doc/1405656

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,379
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support