Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گیاهان دارویی موثر در رفع عوارض آلودگی هوا از نگاه طب سنتی ایرانی

دوازدهمین همایش ملی گیاهان دارویی و کشاورزی پایدار
Year: 1400
COI: MPSA12_017
Language: PersianView: 128
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهری عبداللهی فرد - آزمایشگاه جامع تحقیقاتی . دانشگاه علوم پزشکی ایران
داود احمدوند - دانشیار گروه تصویر برداری مولکولی ، دانشکده فناوری های نوین پزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی ایران
منیژه متولیان - استاد گروه فارماکولوژی و مرکز تحقیقات علوم دارویی رازی . دانشگاه علوم پزشکی ایران

Abstract:

آلودگی هوا به وجود هر ماده ای در هوا گفته می شود که برای انسان یا محیط زیان بار باشد. امروزه آلودگی هوای شهرها به ویژه کلان شهرهای کشورهای در حال توسعه ، به عنوان مهم ترین نگرانی زیست محیطی جهان شناخته می شود. آب و هوا از مهمترین مباحث شش گانه حفظ الصحه در طب سنتی ایران است و یکی از شاخه های تدبیر آب و هوا از دیدگاه طب سنتی ، هوای وبایی به سبب تعفن و فساد جوهر عارض میشود. طب سنتی برای مدیریت و جلوگیری از اثر عوارض هوای وبایی در انسان ، استفاده از مفرحات را پیشنهاد می کند. همچنین استفاده از داروهای مفرده و مرکبه سنتی که در هوای وبایی توصیه شده اند و دارای اثرات ضد میکروبی و تقویت سیستم ایمنی هستند که میتوان از آنها در هنگام شیوع بیماری های واگیر دار استفاده کرد.حکما و بزرگان طب ایرانی با اینکه با آلودگی هوایی که امروزه با آن دست به گریبانیم مواجه نبوده اند، باز هم از آن غفلت نکرده و هوا را جزو ضروی ترین مسائلی که جهت حفظ سلامتی باید به آن توجه کرد، معرفی کرده اند.حکمای طب ایرانی معتقدند ، بهترین هوا ، هوایی است که بدن را تقویت کرده و بر قوت تن بیفزاید و باعث انبساط نفس و تفریح قلب گردد و اخلاط و ارواح را تعدیل و تصفیه نماید و به گوارش غذا کمک کند. و آن ، هوایی است که اولا از نظر گرمی و سردی ، معتدل باشد و ثانیا از بوهای ناخوش و بخارات نامناسب و سمی به دور باشد.روش اجرا مطالعه حاضر یک بررسی مروری و کتابخانه ای است از متون معتبر طب سنتی ایرانی از جمله قانون در طب اثر شیخ الرئیس بوعلی سینا ، مخزن الادویه اثر حکیم سید محمد حسین عقیلی خراسانی ، تحفه المومنین اثر حکیم سید محمد مومن تنکابنی و مقالات مرتبط که از پایگاه های علمی به دست امده است .یافته ها:از نظر طب سنتی ، آلودگی هوا ، معادل هوای وبایی به سبب تعفن و فساد جوهر هوا ایجاد می شود. رویکردهای پیشگیرانه در مواجهه با چنین هوایی ، در اصلاح سبک زندگی بر پایه ش اصل ضروری حفظ سلامتی تعریف شده است .

Keywords:

آلودگی هوا/ طب ایرانی / گیاهان دارویی/

Paper COI Code

This Paper COI Code is MPSA12_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1405673/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبداللهی فرد، مهری و احمدوند، داود و متولیان، منیژه،1400،گیاهان دارویی موثر در رفع عوارض آلودگی هوا از نگاه طب سنتی ایرانی،Twelfth National Conference on Medicinal Plants and Sustainable Agriculture،Hamadan،https://civilica.com/doc/1405673

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 4,500
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support