Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش سلولهای بنیادین دربهبود بیماریها

ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی و سومین کنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا
Year: 1400
COI: ICRSIE06_412
Language: PersianView: 427
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کیارش شجاعی - کارشناسی زیست فناوری دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی

Abstract:

امروزه مطالعات فزاینده و بی شماری در حیطه سلول های بنیادین وجایگزینی سلول های سالم با سلول های آسیب دیده در یک موجود بالغ در حال انجام است. این بخش از پژوهش های اعجاب انگیز، محققان بسیاری را به سوی پژوهش در مورد امکان سلول درمانی برای درمان شمار زیادی از بیماری های مهم انسانی نیز سوق داده است. در دهه های گذشته تلاش های بسیار زیادی در جهت یافتن متدهای امن، کم هزینه و پیشرفته کشت سلول های بنیادی انجام شده است در حقیقت سه ویژگی مهم سلولهای بنیادی قابلیت تکثیر، ماهیت عدم تمایز یافتگی وقدرت تمایز آنها به سلول های بافت های مختلف است. این سه دلیل مهم اهمیت بسیار فوق العاده ای درپیشگیری و درمان بیماری های انسانی دارد. استفاده از این سلول ها جهت ترمیم بافت های آسیب دیده انسانی در حال گسترش است که می تواند نوید بخش راه کارهای نوین درمانی در بیماری های صعب العلاج باشد. یکی دیگر از کاربردهای سلول های بنیادین درحیطه ژن درمانی می باشد که کاربرد این روش در علم پزشکی نوین در درمان بسیاری از بیماری ها از پیشرفت های چشمگیری برخوردار است. خاصیت خود نوزایی و توان تمایزی این سلول ها آینده ی روشنی را در زمینه طب ترمیمی، سلول درمانی و تحقیقات دارویی نوید می دهد. به دلیل توانایی منحصر به فرد سلول های بنیادین، این سلول ها از مباحث جذاب در بیوتکنولوژی و علوم درمانی است. هم چنین تحقیقات در این زمینه دانش ما را درباره چگونگی رشد و تکوین یک اندام از یک سلول منفرد افزایش داده است. واضح است استفاده درمانی از سلول های بنیادی با محدودیت ها و موانع متعددی همراه است و به همین جهت تحقیقات بیشتر به منظور درک بیولوژی آن ها ضروری می باشد. درنوشته حاضر مفاهیم پایه، موارد کاربرد و محدودیت استفاده و دورنمای کاربرد سلول های بنیادی درآینده مرور شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRSIE06_412. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1408080/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شجاعی، کیارش،1400،نقش سلولهای بنیادین دربهبود بیماریها،6th.International Conference on Researches in Science & Engineering & 3rd.International Congress on Civil, Architecture and Urbanism in Asia،https://civilica.com/doc/1408080

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support