Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بحران کم آبی، علتی بر استحصال آب باران

دهمین کنفرانس بین المللی سامانه های سطوح آبگیر باران
Year: 1400
COI: RWCS10_002
Language: PersianView: 66
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی پژهانفر - دانشجوی کارشناسی ارشد محیط زیست، دانشگاه حکیم سبزواری، دانشکده جغرافیا و علوم محیطی

Abstract:

در سالیان اخیر کمبود آب و حل بحران آن به یکی از چالش های اساسی برای کشورهای مختلف تبدیل شده است. امروزه با توجه به محدودیت آب شیرین در جهان، نگرانی های زیادی در خصوص منابع آب ایجاد شده است و این موضوع وقتی جای نگرانی بیشتر دارد که بدانیم، فقط حدود ۳ درصد از کل آب های جهان شیرین و قابل استفاده می باشد. علاوه بر این کمتر از یک درصد از همین مقدار آب خاص، در دسترس بشر قرار دارد. ایران نیز به دلیل قرار گرفتن در نواحی خشک، داشتن بیابان های زیاد و همچنین عدم یکنواختی در بارش باران به طور جدی با این بحران روبرو است. برای دسترسی به آب شیرین منابع مختلفی وجود دارد. امروزه با وجود بحران آبی که در تمام نقاط کشورمان شاهد آن هستیم، استحصال آب باران می تواند یکی از راهکارهای مدیریتی مناسب ذخیره آب باران در محل بارش باشد که البته در اکثر نقاط جهان به عنوان یک طرح کارآمد در حال بررسی و اجرا می باشد. همچنین استحصال آب باران یکی از شاخص ترین تکنیک های مدیریت بهره برداری از آب باران برای مقابله با کم آبی می باشد که در مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند به سرعت در حال توسعه می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RWCS10_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1411096/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پژهانفر، مصطفی،1400،بحران کم آبی، علتی بر استحصال آب باران،10th International Conference on Rainwater catchment systems،https://civilica.com/doc/1411096

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,773
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support