ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت هوشمند در حمل و نقل ITS

Year: 1390
COI: JOUYBARIAUCIVIL01_017
Language: PersianView: 1,209
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

یاسر محمودی - مسئول فنی شرکت مهندسی عماد ساز شمال

Abstract:

حمل و نقل و ابزارهای مرتبط با آن یکی از رکن های اساسی برقراری ارتباط بین انسان ها و کشور های جهان در گذشته و آینده محسوب می شود. بدون برخورداری از زیرساخت های مناسب این مقوله ،امکان رویدادهای تجاری و اداری و حتی خانوادگی در دنیای مدرن امروزی تقریبا امکان پذیر نبوده و با توجه به رشد چشمگیر ارتباطات ملی و جهانی ، نیاز به زیرساخت ها و سیستم های مدرن حمل و نقل هر روزه بیشتر احساس میشود شود. برنامه ریزی دقیق و کارآمد در حمل ونقل و ترافیک و طراحی و ارزیابی الگوی به کارگیری سیستم های حمل و نقل هوشمند با رویکرد ارتقا ء ایمنی و کنترل و نظارت ترافیک همچون سامانه های ثبت تخلفات سرعت، نظارت تصویری در جاده ها، اطلاع رسانی توسط تابلوهای VMS و .... در هماهنگ ی با سایر اجزاء ITS و ارائه مجموعه ضوابط کاربردی کامل و مدرن در رابطه با نحوه تعیین موقعیت سیست مها و انتخاب فناوری متناسب با آن موقعیت است. به طوری که با رعایت این ضوابط در تعیین سیستم ها، افزایش کارایی حمل و نقل و ترافیک در زمینه های گوناگون، در قالب هزینه ای منطقی امکان پذیر شود و نیازهای گردانندگان و استفاده کنندگان سیستم را تأمین نماید. همچنین در سالهای اخیر و در جوامع پیشرفته، مهندسین حمل و نقل با متخصصین رشته های مخابرات و ارتباطات- الکترونیک- کامپیوتر و ... با بهر ه جویی از امکاناتی که امروزه به عنوان ره آوردهای IT » ، شناخته می شوند سیستم هوشمند حمل و نقل یا ITS را بوجود آورد هاند که زیر ساختی مطلوب و مناسب جهت تحقق و دست یابی به اهداف تعیین شده زیر را فراهم آورده است: -مدیریت و برنامه ریزی دقیق و کارآمد در حمل و نقل و ترافیک - استفاده بهینه از منابع موجود - کاهش صدمات و افزایش ایمنی و آرامش - کاهش مصرف انرژی و هزینه ها این اهداف همواره از مقاصد و مطلوب های برنام هریزان و متخصصین حمل و نقل و مهندسین ترافیک در استفاده از ITS برشمرده است.

Keywords:

سیستم حمل و نقل هوشمند , تکنولوژی اطلاعات IT , مدیریت حمل و نقل , ترافیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is JOUYBARIAUCIVIL01_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/141593/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی، یاسر،1390،مدیریت هوشمند در حمل و نقل ITS،The first regional conference of Civil Engineering،Juybar،https://civilica.com/doc/141593

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • شهیدزاده، حسین، عسکری نژاد امیدی، 86 برنامه جامع ITS شهری ...
 • شیرخانی، محبوبه، 1388 کاربرد سیستم‌های Gps- GNss در حمل و ...
 • عزیزی فر، ‌ولی اله 1388 مبانی و کاربرد سیستم های ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support