ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مقدار آنتیموان در گیاهان روئیده درمنطقه معدنی پتیار انارک، استان اصفهان

Year: 1390
COI: PHYTEO01_111
Language: PersianView: 1,295
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

ناصر جمالی حاجیانی - دانشگاه اصفهان، دانشکده علوم، گروه زیست شناسی
سید مجید قادریان - دانشگاه اصفهان، دانشکده علوم، گروه زیست شناسی

Abstract:

آنتیموان از عناصری است که در موجودات زنده عملکرد شناختهشدهای ندارد و افزایش غلظت آن برای جانداران حالت سمی دارد. این عنصر از طریق گیاهان وارد بدن جانداران و از جمله انسان میشود و اثرات سمیت خود را ایجاد میکند. بنابراین حذف این عنصر از محیط و از جمله خاک بسیار حائز اهمیت میباشد. یکی از روشهای حذف عناصر سمی استفاده از گیاهان بیشتجمعدهنده میباشد. بهترین روش برای شناسایی این گیاهان، جمعآوری گونههای گیاهی رشد یافته در خاکهای آلوده به آنتیموان و اندازهگیری میزان فلز تجمعیافته در بخش هوایی این گیاهان است. بنابراین در این تحقیق تعداد 26 گونه گیاهی از منطقه معدنی پتیار در نزدیکی شهر انارک جمعآوری گردید و میزان آنتیموان در ریشه و بخشهای هوایی اندازهگیری شد. نتایج نشان داد که گیاه Artemisia Siberia با مقدار 11/4 میلیگرم در کیلوگرم وزن خشک بیشترین مقدار آنتیموان را دارد. همچنین نتایج نشان داد که مقدار تجمع آنتیموان در بخش هوایی بسیار بالاتر از ریشه میباشد. همچنین بین مقدار آنتیموان در خاک و مقدار آنتیموان تجمعیافته در گونههای گیاهی رابطه مستقیمی وجود درد

Keywords:

تجمع، جذب، آنتیموان، پتیار

Paper COI Code

This Paper COI Code is PHYTEO01_111. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/141775/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جمالی حاجیانی، ناصر و قادریان، سید مجید،1390،بررسی مقدار آنتیموان در گیاهان روئیده درمنطقه معدنی پتیار انارک، استان اصفهان،The 1st National Conference on Phytoremediation،Kerman،،،https://civilica.com/doc/141775

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Baroni F., Boscagli A., Protano G. and Riccobono F. (2000) ...
 • Dominguez M. T., Maranon T., Murillo J. M., Schulin R. ...
 • Hammel W., Debus R. and Steubing L. (2000) Mobility of ...
 • He M. and J. Yang. (1999) Effects of different forms ...
 • Operea G., Michnea A., Mihali C., Senila M., Roman C., ...
 • Pratas J., Prasad M. N. V., Freitas H. and Conde ...
 • Sundar S. and Chakravarty J. (2010) Antimony Toxicity. International Journal ...
 • Tschan M., Robinson B. and Schuli R. (2008) Antimony uptake ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 16,337
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support