ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه و بررسی عددی دو روش میخ کوبی و انکراژ در نرم افزارplaxis بمنظورپایدارسازی گودها

Year: 1390
COI: OMRANTOSEE01_082
Language: PersianView: 2,251
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

دانیال هادی زاده بزاز - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آبا
محمود وفائیان - استاد دانشکده عمران- دانشگاه صنعتی اصفهان
مسعود میرمحمدصادقی - استادیار مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق اصفهان

Abstract:

یکی از مهمترین مسائلی که امروزه بسیار مورد توجه قرارگرفته است پایدارسازی گودها می باشد. اندازه کوچک قطعات زمین و فاصله عرضی صفرساختمان ها از یکدیگر در بسیاری از نقاط باعث شده گودبرداری امری دلهره آور و نگران کننده برای مالکان ساختمان ها و همسایگان شود. متاسفانه بسیاری هنوز فکر می کنند که بکارگیری تمهیدات ایمنی لازم درگودبرداری هزینه و زمان بیهوده ای را به کار تحمیل می کند، در حالیکهگودبرداری اصولاً از کارهای پیچیده و خطرناک مهندسی محسوب می شود. به منظورجلوگیری از ریزش ترانشه و تبعات منفی احتمالی ناشی از خاک برداری ها، سازه موقتی را برای مهار ترانشه اجرا می کنند که به اصطلاح سازه نگهبان نامیده می شود. برای پایدارسازی گودها روش هایمتفاوتی از جمله میخ کوبی، انکراژ، خرپا و مهار متقابل می توان بیان کرد. از بین روش های بیان شده روش میخ کوبی و روش انکراژ از نظر روش اجرا و مسائل دیگر به هم شیبه بوده و امروزه کاربرد بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد. در هر دو روش ابتدا گمانه هایی به عمق مشخص در دیواره گود حفر شده و سپس در روش میخ کوبی میلگرد های فولادی و در روش انکراژ میلگرد های فولادی و یا کابل هایی در داخل گمانه حفر شده قرار می گیرد. طول و زایه بهینه این میلگرد ها در نرم افزار محاسبه می شود. در روش میخ کوبی پس از قرار دادن آرماتور ها در داخل خاکاطراف آن را از دوغاب پر می کنند ولی در روش انکراژ تنها قسمت انتهایی کابل دوغاب ریزی می شود تا پس از گیرش کامل قسمت آزاد کابل ها توسط جک هایی کشیده و به اصطلاح پیش تنیده شود. در این مقاله ابتدا هر دو روش میخ کوبی و انکراژ بیان و سپس فواید و معایب آن ها مورد بررسی قرار گرفته است. در انتها نیز یک گود با روش میخ کوبی و همچنین روش انکراژ در نرم افزرplaxis مدل سازی شده و دو پارامتر ضریب اطمینان و جابجایی افقی که از مهمترین پارامتر های پایدارسازی گود می باشد در هر مدل بیان و مقایسه شده است

Keywords:

گودبرداری، روش میخ کوبی، روش انکراژ، نرم افزارplaxis

Paper COI Code

This Paper COI Code is OMRANTOSEE01_082. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/142447/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هادی زاده بزاز، دانیال و وفائیان، محمود و میرمحمدصادقی، مسعود،1390،مقایسه و بررسی عددی دو روش میخ کوبی و انکراژ در نرم افزارplaxis بمنظورپایدارسازی گودها،1st Conference of Civil and Development،Rasht،،،https://civilica.com/doc/142447

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Bayoumi, A., bobet, _ & Lee, J, (2008), "Pullout capacity ...
 • Fang, H.Y., (1B2), "Foundation Engineers Handbook, 2nd Edition", Chapman & ...
 • Zhou, Y., Cheuk, C., & Tham, L, (20G9), " Numerical ...
 • French National Research, _ Rec ommendation S Clouterre 199 ", ...
 • juran, I., Baudrand, G., farrag, K. and Elias, V., "Design ...
 • The Government of the Hong Kong Special Administrative Region, (2008), ...
 • B yrne, RJ..Cotton, D..Poterfield, J., Wolschlag, C., and Ueblacker, G.(1 ...
 • "Manual for Design _ Construction Monitoring of soil Nail Walls", ...
 • _ Tei K..(1993), _ study of soil Nailing in sand', ...
 • 1.Unterreiner P, Benhamida B, Schlosser F. (1997). "Finite element modeling ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support