Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناخت و بررسی عوامل تأخیر و افزایش هزینهها در انجام پروژه های عمرانی و راهکارهای جلوگیری از وقوع آنها

Year: 1390
COI: OMRANTOSEE01_084
Language: PersianView: 2,131
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی مهدوی عادلی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر، گروه عمران، شوشتر، ایران
عبدالحسین چاغروند

Abstract:

بدون کوچکترین تردیدی، در دنیای امروز که به واقع دنیای سرعت، تکنولوژی و اقتصاد است، همواره سعی می شود که انجام هرگونه عملیات، فعالیت و پروژهای به صورت بهینه و با صرف کمترین هزینه ودر حداقل زمان ممکن صورت گیرد که در این میان اجرای پروژه های عمرانی بخصوص در بخش دولتی به دلیل تأثیر آن در شرایط زندگی و حجم بالای گردش مالی (که حتی یکی از نمادهای نشان دهنده میزان تورم در جامعهمی باشد) از اهمیت فراوانی برخوردار است. این حقیقت در حالی است که در کشور ایران، اتمام پروژههای عمرانی در زمانی کمتر از برنامه زمانبندی آن، خیلی کم به وقوع میپیوندد و عموماً آنچه که رخ میدهد تجاوز زمان و هزینه اجرای پروژهها از مقادیر مقرر است. بر همین اساس، در مقاله حاضر سعی شده راههای دستیابی به اجرای این پروژهها با کمترین هزینه ممکن و منطبق بر برنامه زمانی مصوب و همچنین جلوگیری از وقوع تأخیردر اتمام آنها به تفضیل مورد توجه قرار گیرد. در راستای رسیدن به این هدف، شرایط انجام پروژههای عمرانی ملی و استانی در بخش دولتی (با توجه به حجم بالای ریالی آن) و دلایل کندی پیشرفت، پر هزینه بودن و توقف روند اجرای آنها مورد ارزیابی و مقایسه قرار گرفته و ضمن یافتن عوامل وقوع این تاخیرات، هزینههای اضافی و در نهایت توقف پروژهها، راهکارها و پیشنهادات لازم جهت برطرف نمودن این عوامل ارائه شده است. در 1387 و 1388 که توسط معاونت راهبردی ریاست جمهوری ، این مقاله، ضمن بررسی آمار مربوط به پروژه های عمرانی ملی و استانی سالهای 1386در گزارشهای رسمی مربوطه ارائه شدهاند و انجام محاسبات تحلیلی و آماری لازم بر روی این اطلاعات، با ترسیم نمودار و تحلیل آنها و همچنین استفاده از سایر مطالب مرتبط نتایج قابل توجهی حاصل و راهکارهایی ارائه شده است. نتایج حاصل در این تحقیق نشان میدهد که بطور کلیدراجرای بسیاری از پروژههای عمرانی انجام درست، کامل و دقیق مراحل پنجگانه آنها صورت نمیپذیرد و یا اینکه زمان و هزینه لازم جهت تمام مراحل صرف نمیشود و حتی در برخی موارد اساساً تعدادی از این مراحل انجام نمی شود و بیشترین تمرکز تنها روی فاز اجرا صورت میگیرد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is OMRANTOSEE01_084. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/142449/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهدوی عادلی، مهدی و چاغروند، عبدالحسین،1390،شناخت و بررسی عوامل تأخیر و افزایش هزینهها در انجام پروژه های عمرانی و راهکارهای جلوگیری از وقوع آنها،1st Conference of Civil and Development،Rasht،https://civilica.com/doc/142449

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,078
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support