Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

“خدا “محوری در شعر فارسی

Year: 1400
COI: ESPCONF08_004
Language: PersianView: 26
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهرام ساری اصلانی - دکتری زبان و ادبیات فارسی (غنایی- PhD ) دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان. ایران-همدان

Abstract:

خدا محوری را هموا ره در آثار شاعران و نویسندگان ایرانی به وفور می توان یافت. اینکه تنها خداوند را استرلاب سیر کمالات مطلق می دانند و تنها قطب سیبل این هدف. با کمی تامل بر آثار بزرگان ادب ایران، در می یابیم که این شاعران و نویسندگان سترگ ، خدامحوری را از افتخارات ادبی خویش و لازمه بخش مهمی در گفتمان خود می دانند. آنان بایدها و نبایدهای دستورات الهی و شرع اسلام که آن نیز برگرفته از همان دستورات الهی است را با ظرافت خاصی و با افتخاری که ریشه در اعتقادات و ارادت این بزرگان به موضوع مورد بحث می باشد را در شعر و نثر خویش وارد نموده اند. اینان رضای خداوند را در رضای خلق می دانند به همین جهت در آثار خود با مردم مدارا می کنند، آنها را نصیحت می کنند، به آنها عشق می ورزند، برای رسیدن به کمال مطلق راه و روش سیر و سلوک را به مردم یاد می دهند و تنها راه رسیدن به آرامش و کمال را اهتمام به مبحث فوق الذکر می دانند. مقاله پیش روی که به روش توصیفی- تحلیلی کار شده است، به صورت اجمال به برخی از این اشعار ارزشمند می پردازد و شاهد مثال هایی هم از این آثار ذکر می نماید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESPCONF08_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1433783/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ساری اصلانی، شهرام،1400،“خدا “محوری در شعر فارسی،Eighth International Conference on Science and Technology of Educational Sciences, Social Studies and Psychology of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1433783

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,908
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support