Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آگاهی بدنی به منزله تمهیدی برای تربیت در زیست بوم جدید : مطالعه موردی: یوگا در مدیریت کمردرد مزمن)

Year: 1400
COI: NCENE01_388
Language: PersianView: 114
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

سیما محمدآملی - دکترای بیومکانیک ورزشی، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه خوارزمی، تهران، ایران

Abstract:

یکی از مهمترین قسمت های ستون فقرات، قوس کمری است و کمردرد یکی از مهمترین و شایع ترین آسیب های مربوط به این قسمت می باشد، که علاوه بر جنبه های بهداشتی از نظر اقتصادی نیز توجه همگان را به خود جلب نموده است. کمردرد شایع ترین ناتوانی ناشی از کار در افراد است که از دیدگاه سلامت شغلی از مهمترین دلایل غیبت از کار، ناتوانی شغلی، از کار افتادگی و نیز پرداخت غرامت شغلی می باشد. عارضه کمردرد به عوامل متعددی، بستگی دارد از جمله این عوامل، پایین بودن سطح آمادگی جسمانی، اضافه وزن، ایجاد فشارهای نامناسب روی ستون فقرات، ساختار بدنی نامناسب و عدم تعادل عضلانی را می توان نام برد. بسیاری از مردم بعد از کمر درد، به دنبال کمک های پزشکی از جمله توان بخشی، جراحی و درمان های دارویی هستند، اما همچنان درد، ناتوانی و محدودیت های عملکردی گسترده ای را تجربه می کنند. از طرفی ترس از مداخلات پزشکی، مراقبت های بعد از آن و ترس از تشدید علائم می تواند عاملی بازدارنده برای دریافت خدمات پزشکی و مانعی برای شرکت افراد در یک برنامه ورزشی منظم باشد که این به نوبه خود سبب بی تحرکی بیشتر فرد و به دنبال آن اضافه وزن، کاهش قدرت عضلانی و همچنین منزوی شدن فرد می شود که می تواند بر نتیجه درمان های مختلف نیز تاثیر گذار باشد. یکی از رویکردهای جایگزین برای کاهش درد و تسهیل بازگشت عملکرد که ارزشمند و مقرون به صرفه نیز است، استفاده از مداخلات حرکتی مانند تمرینات یوگا می باشد. یوگا رویکردی جامع را برای افراد مبتلا به نارسایی های فیزیکی مختلف ارائه می کند، زیرا شامل آگاهی بدن، فعالیتهای تنفسی، وضعیت بدنی درست و مدیتیشن است که علاوه بر تاثیرات جسمانی دارای مزایای روانی نیز می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCENE01_388. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1435962/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدآملی، سیما،1400،آگاهی بدنی به منزله تمهیدی برای تربیت در زیست بوم جدید : مطالعه موردی: یوگا در مدیریت کمردرد مزمن)،National Conference Education in New Ecosystem،Tehran،https://civilica.com/doc/1435962

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,607
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support