Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آزمونهای عملکردی اندام تحتانی و لزوم تغییر در ارزیابی های جسمانی در مدارس (مقاله مروری)

همایش ملی تربیت در زیست بوم جدید
Year: 1400
COI: NCENE01_390
Language: PersianView: 106
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هادی صمدی - استادیار دانشکده علوم ورزشی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی
افسانه رهنما - دانشجوی کارشناسی ارشد آسیبشناسی ورزشی و حرکات اصلاحی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی

Abstract:

مقدمه : آزمون های عملکردی گروهی از آزمون های جسمانی و مهارتی هستند که جزئی از فعالیت های روزمره فرد محسوب می شوند .در آزمون های عملکردی از فرد خواسته می شود که متناسب با مرحله خود در فرایند توان بخشی برای ایزوله کردن و پرداختن به نقایص خود، حرکات ویژه ای را اجرا کند. روششناسی تحقیق : در این مطالعه مروری ، ازکلیه مقالات مرتبط با عناوین مورد بحث ، صرف نظر از سال انجام آنها، استفاده شده است ، مقالاتی که روش کار آنها کامل توضیح داده نشده بود از روند بررسی حذف شده است . همچنین تاکید بیشتر بر روی مقلاتی بود که به طور مستقیم کارآیی این آزمون هارا را سنجیده بودند. این مقالات در مجلات معتبر علمی -پژوهشی به چاپ رسیده بودند. در جستجوی مقالات، از موتورهای جستجوی گوگل اسکولار، پاب مد، نورمگز ، سید و ایران داک استفاده شد یافته ها: همانطور که گفته شد آزمونهای عملکری اندام تحتانی تنوع بسیار دارند، لذا محقق به چندین مورداین آزمونها به طور کامل پرداخته است .نتیجه گیری : بر مبنای مطالعات بررسی شده می توان نتیجه گرفت که ،آزمون ها ی عملکرد ی توانایی آزمودنی در اجرای یک سر ی از حرکاتنه ( صرفا حرکات تک مفصلی و یک صفحه ای ) با هدف انجام ایمن و موثر یک تکلیف حرکتی را اندازه گیری می کنند. محقق این تحقیق نیز سعی در جمع آوری چند آزمون عملکرد اندام تحتانی داشته تا مربیان، متخصصین حرکات اصلاحی و دبیران تربیت بدنی به راحتی این آزمونهارا در دسترس داشته باشند و از این طریق بتوانند عملکرد ورزشکاران را مورد سنجش قرار دهند.

Keywords:

FMS , تست عملکردی , آزمون های عملکردی اندام تحتانی , سیستم امتیاز دهی خطای فرود less

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCENE01_390. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1435964/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صمدی، هادی و رهنما، افسانه،1400،آزمونهای عملکردی اندام تحتانی و لزوم تغییر در ارزیابی های جسمانی در مدارس (مقاله مروری)،National Conference Education in New Ecosystem،Tehran،https://civilica.com/doc/1435964

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,483
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support