Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش پیاده رو ها در سرزندگی و تعاملات اجتماعی

سومین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی معماری و شهرسازی ایران
Year: 1400
COI: UVCONF03_107
Language: PersianView: 90
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احسان محمدیان - کارشناسی ارشد جغرفیا و برنامه ریزی شهری

Abstract:

ارتقاء کیفیت محیط به خصوص کیفیت پیاده راه که به عنوان بهترین بستر حیات شهری به شمار می رود بسته به عوامل کالبدی و عملکردی مسیر پیاده دارد. تداخل میان رفت و آمد سواره و عابران پیاده، یکی از بزرگترین مشکلات در شهرهای امروزی است. در بسیاری از شهرها، رفت و آمد پیوسته افزایش یافته است؛ در نتیجه برخوردهای زیادی میان عابران پیاده و رفت و آمد موتوری رخ می دهد. وجود نگاهی منتقدانه به رفت و آمد عبوری سنگین در مرکز شهر، به ویژه به رفت و آمد سواره غیر ضروری که با ایجاد محیط شهری مردم گرا و سرزنده مغایرت دارد، حائز اهمیت است. لذا هدف از تحقیق حاضر توسط محقق بررسی نقش پیاده روها در سرزندگی و تعاملات اجتماعی در انجام گرفته است. پژوهش حاضر بر اساس هدف از نوع کاربردی و با استفاده از روش کتابخانه ای و اسنادی مبانی نظری تحقیق گردآوری شده است. روش تحقیق در این پژوهش از نوع مقایسه ای و در چارچوب روش های تحلیلی است. از ابزار پرسشنامه برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز استفاده شده است. و با استفاده از روش نمونه گیری به صورت تصادفی تکمیل شد. برای تجزیه و تحلیل داده ها از آزمون های همبستگی استفاده شد. نتایج فرضیه ها نشان داد که پیاده راه باعث گسترش تعاملات اجتماعی می شود. پیاده راه باعث جذب بیشتر عابرین پیاده از تمامی اقشار جامعه در بافت مورد احداث می گردد. پیاده راه باعث رونق کسب مشاغل پیرامون خیابان می گردد. احداث پیاده راه در بافت های تاریخی موجب حفظ و زنده سازی آن می گردد. پیاده راه می تواند باعث ایجاد سرزندگی در محدوده مورد احداث گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UVCONF03_107. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1437626/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدیان، احسان،1400،نقش پیاده رو ها در سرزندگی و تعاملات اجتماعی،Third international conference on new technology in architecture engineering and town planning in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1437626

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support